رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

نوسازی واحد های صنعتی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست سال آینده دولت نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی، اصلاح ساختار فنی و مهندسی و ظرفیتی این حوزه است‌.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست سال آینده دولت نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی، اصلاح ساختار فنی و مهندسی و ظرفیتی این حوزه است‌.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، روزنامه جهان صنعت نوشت: محسن صالحی نیا افزود: سیاست نوسازی شامل همه واحدهای صنعتی از جمله صنایع غذایی، نساجی، لوازم‌خانگی و فلزات می‌شود‌.

وی ادامه داد: در همین راستا واحدهای تولیدی خراسان رضوی و سایر استان‌ها باید در راستای اصلاح ساختار تولیدی خود و رقابتی کردن محصول‌شان بکوشند تا بتوانند از این برنامه استفاده کنند‌.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به اعطای تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی اشاره و بیان کرد: خیلی از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط توانستند با استفاده از این طرح منابع لازم مادی خود را برای رشد بیشتر تولید در اختیار گیرند‌.

وی گفت: تعداد واحدهای تولیدی که در کل کشور در فرآیند وزارت صنعت، معدن و تجارت و توسط کارگروه‌های تسهیل استانی برای دریافت تسهلات معرفی شده‌اند هشت هزار و ۳۰۰ واحد بوده است‌. از این مجرا باید حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال پرداخت شود‌.

صالحی نیا افزود: در فرآیندی که ‌باید بانک‌ها به واحدهای تولیدی پرداخت کنند نیز تقریبا حدود ۱۱۰ هزار میلیارد ریال باید به واحدهای تولیدی پرداخت شود که سرجمع این مبالغ ۱۷۰ هزار میلیارد ریال می‌شود‌.

وی ادامه داد: جمع تسهیلاتی که در قالب تسهیلات نوسازی و رونق تولید تاکنون پرداخت شده ۱۲۰ هزار میلیارد ریال بوده و امید است با همین روند پیش برود تا دولت به اهداف طرح برسد هر چند که این طرح باید مستمر و همیشگی ادامه پیدا کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی