رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

صدرنشینی‌گروه‌فلزات‌اساسی‌‌درصنایع فرابورس

رصد معاملات صنایع فرابورس در هفته گذشته نشان می‌دهد برای چندمین هفته پیاپی گروه فلزات اساسی با ثبت نقل و انتقال ۲۸۰ میلیارد ریال صدرنشین معاملات این بازار باقی مانده است. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از تسنیم؛ در هفته‌ ای که گذشت، طی سه روز معاملاتی در مجموع ۶۰۵ میلیون […]

رصد معاملات صنایع فرابورس در هفته گذشته نشان می‌دهد برای چندمین هفته پیاپی گروه فلزات اساسی با ثبت نقل و انتقال ۲۸۰ میلیارد ریال صدرنشین معاملات این بازار باقی مانده است.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از تسنیم؛ در هفته‌ ای که گذشت، طی سه روز معاملاتی در مجموع ۶۰۵ میلیون ورقه به ارزش چهار هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال در ۵۴ هزار دفعه در بازارهای فرابورس ایران دست به دست و در بازاهای اول، دوم و پایه نیز تعداد ۵۹۳ میلیون سهم به ارزش بیش از یک‌هزار و ۶۴۳ میلیارد ریال دادوستد شد.
در این میان، بازار پایه هم با نقل ‌و انتقال ۳۲۷ میلیون سهم بیشترین حجم و بازار دوم با ارزش معاملاتی بالغ بر ۷۱۲ میلیارد ریال بیشترین ارزش معامله را به خود اختصاص دادند. بازار اول نیز در حالی در هفته گذشته بیشترین افت هفتگی حجم و ارزش معاملاتی را به میزان ۸۵ درصد تجربه کرد که هفته پیشین صدرنشین بازار سهام بود.
همچنین در این مدت در بازار ابزارهای نوین مالی ۱۳ میلیون ورقه به ارزش دو هزار و ۶۶۶ میلیارد ریال معامله شد و اوراق بدهی با نقل و انتقال دو هزار و ۴۰۵ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملاتی را در این بازار نسبت به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن تجربه کرد.
صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز نقل و انتقال نزدیک به ۱۰ میلیون ورقه به ارزش ۱۴۱ میلیارد ریال را به ثبت رساند که بیشترین حجم معاملاتی در مقایسه با دیگر ابزارهای مالی در این بازار بود. در عین حال اوراق گواهی تسهیلات مسکن بیش از ۱۱ هزار دفعه مورد دادوستد قرار گرفت که ضمن افزایش ۶ درصدی نسبت به هفته پیشین، در مقایسه با تعداد دفعات معاملاتی اوراق بدهی و ETFها بیشترین میزان بود. بعلاوه این که اوراق تسه در این هفته به تعداد ۰٫۱۶ میلیون ورقه به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال دادوستد شد.
همچنین رصد معاملات صنایع فرابورس نیز در هفته گذشته نشان می‌دهد برای چندمین هفته پیاپی گروه فلزات اساسی با ثبت نقل و انتقال ۲۸۰ میلیارد ریال، سهم ۳۰ درصدی را از ارزش کل معاملات بازارهای اول، دوم و پایه به خود اختصاص داده و صدرنشین باقی مانده است.
بر پایه این گزارش؛ دو صنعت حمل و نقل و سرمایه‌گذاری‌ها هم به‌ترتیب با معامله ۸۹ و ۷۰ میلیارد ریال، سهم ۱۰ و ۷ درصدی را در هفته گذشته ثبت کردند و در رده‌های دوم و سوم صنایع فرابورسی ایستادند.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی