رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

اعلام نیاز ارزی و اعتباری صنایع
وزارت صنعت از تولیدکنندگان درخواست کرد؛

اعلام نیاز ارزی و اعتباری صنایع

دبیر انجمن ریخته‌گری از درخواست وزارت صنعت برای اعلام نیاز ارزی و اعتباری صنایع جهت تدوین بودجه سال آینده خبر داد و گفت: نیاز کارخانه‌های بزرگ ریخته‌گری حدود ۱۵۰ میلیون یورو و هرکدام از کارخانه‌های کوچک ۳۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود‌. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، روزنامه جهان صنعت نوشت: عبدالحمید قدیمی اظهار […]

دبیر انجمن ریخته‌گری از درخواست وزارت صنعت برای اعلام نیاز ارزی و اعتباری صنایع جهت تدوین بودجه سال آینده خبر داد و گفت: نیاز کارخانه‌های بزرگ ریخته‌گری حدود ۱۵۰ میلیون یورو و هرکدام از کارخانه‌های کوچک ۳۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود‌.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، روزنامه جهان صنعت نوشت:

عبدالحمید قدیمی اظهار داشت: وزارت صنعت در راستای تدوین بودجه سال آینده از صنایع در مورد نیازهای ارزی و اعتباری واحدهای کوچک و بزرگ اطلاعاتی را درخواست کرده است که ما نیز این اطلاعات را ارائه دهیم‌.

وی ادامه داد: برآورد ما برای نیاز ارزی و اعتباری واحدهای بزرگ ریخته‌گری جهت تجهیز و راه‌اندازی ماشین‌آلات جدید ۱۵۰ میلیون یورو است و برای ۳۰۰ واحد کوچک ریخته‌گری نیز جهت هر واحد ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی کرده‌ایم‌. وی با تاکید بر اهمیت میزان تحقق این نیازهای اعتباری، گفت: سال گذشته نیز برآوردمان را به وزارت صنعت ارائه دهیم، اما با توجه به وضعیت رکود و کمبود منابع مالی کارخانه‌ها برای اجرای طرح‌های جدید، کمتر از ۲۰ درصد نیاز اعلام شده به وزارت صنعت محقق شد‌.

قدیمی با ابراز امیدواری برای تامین مالی صنایع از طریق فاینانس خارجی گفت: اگر این فاینانس با تنفس دو تا سه ساله به کارخانه‌ها اختصاص یابد، می‌تواند باعث بهبود وضعیت صنعت شود‌.

به گفته وی، در حال حاضر کارخانه‌های ریخته‌گری مرتبط با خودرو با حدود ۵۰ تا ۵۵ درصد ظرفیت خود فعال هستند ولی ظرفیت فعال کارخانه‌های ریخته‌گری فعال در حوزه معادن، سیمان و طرح‌های عمرانی کمتر از ۲۰ درصد است‌. وی تصریح کرد: در حال حاضر صنعت از سطح کما کمی بیرون آمده و به درجه هوشیاری پایین رسیده است‌.

دبیر انجمن ریخته‌گری در پایان از قطع گاز کارخانه‌های ریختگری واقع در شمال کشور در پی سرد شدن هوا خبر داد‌.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی