رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

590 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد
ز سوی صندوق کارآفرینی امید؛

۵۹۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید: در نیمه نخست امسال حدود ۵۳۰ میلیارد تومان اقساط تسهیلات را دریافت کردیم و ۵۹۱ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری اقتصادایران، نورالله زاده گفت: بر اساس شاخص های جهانی، شاخص کارآفرینی در کشورمان حدود ۸۰ از میان حدود ۱۳۰ کشور […]

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید: در نیمه نخست امسال حدود ۵۳۰ میلیارد تومان اقساط تسهیلات را دریافت کردیم و ۵۹۱ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری اقتصادایران، نورالله زاده گفت: بر اساس شاخص های جهانی، شاخص کارآفرینی در کشورمان حدود ۸۰ از میان حدود ۱۳۰ کشور است.
وی با بیان اینکه اقتصاد ما هنوز مبتنی بر صنایع طبیعی است و در حال حرکت به سمت اقتصاد مبتنی بر کارآیی هستیم، گفت: هنوز تا اقتصاد مبتنی بر نوآوری فاصله زیادی داریم در حالی که بیشتر کارآفرینی ها در جهان مبتنی بر نوآوری است.
نورالله زاده افزود: کشور های غربی بهترین رتبه ها را در حوزه کارآفرینی دارند و آمریکا رتبه نخست را در این باره دارد.
وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به کارآفرینی مبتنی بر نوآوریدر کشور ما، اقتصاد دانش بنیان هدف گذاری شده است، گفت: برای ارتقای شاخص ها باید فضای مناسب سیاسی و اجتماعی برای کسب و کارها فراهم کنیم.
نورالله زاده افزود: اکنون فضای مناسبی برای توسعه کسب و کار در کشورمان فراهم نیست زیرا همه دستگاه ها در هر سه قوه فقط کار خودشان را می کنند و با یکدیگر هماهنگ نیستند.
وی گفت: جمعیت جوان کشور می تواند فرصت خوبی باشد اما اگر فضای مناسب را بری کارآفرینی فراهم نکنیم این فرصت تبدیل به تهدید می شود.
نورالله زاده افزود: قوانین ما مبتنی بر ارتقا بر اساس مدرک گرایی است و متاسفانه مبتنی بر مهارت نیست.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه در حوزه حمایت از کسب و کارهای کوچک قوانین حمایتی کافی نداریم، گفت: شرکت های بزرگ در کارآفرینی نقش زیادی دارند اما در حال حاضر فضای مناسب برای شکل گیری شرکت های بزرگ در کشورمان وجود ندارد.
وی افزود: می توانستیم پس از بحران روابط ترکیه و روسیه، بازار ۲۷۰ میلیونی روسیه را به دست بیاوریم اما به علت نبود شرکت های بزرگ در کشورمان، این بازار را از دست دادیم.
نورالله زاده تاکید کرد: صنایع پشتیبان و شرکت های بزرگ مهمترین پشتیبان شرکت های کوچک هستند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه به ندرت برند داخلی داریم، گفت: در حال توسعه برندهای داخلی هستیم.
وی گفت: حدود ۳۰۰ تفاهم نامه با ۳۰۰تولید کننده داخلی برای ایجاد شبکه فروش و حمل و نقل امضا و آموزش هایی را برنامه ریزی کردیم.
نورالله زاده افزود: سقف تسهیلات ما ۱۰۰ میلیون تومان با کارمزد قرض الحسنه و با بازپرداخت ۵ ساله است.
وی ادامه داد: نیمه نخست امسال ۱۰۳ درصد انتظار اقساط را وصول کردیم و این نشان می دهد کسب و کار های کوچک اگر پارسال در رکود بودند امسال رونق گرفته اند.
نورالله زاده افزود: ۹۴ درصد کسب و کارهای ما پایدار بود و شاید حدود ۶ درصد تسهیلات که پرداختیم به کسب و کار مورد نظر منجر نشد.
وی گفت: حدود ۴۶۰ میلیارد تومان در شش ماهه نخست امسال به صاحبان ۴۵ هزار طرح در حوزه کسب و کار ها تسهیلات پرداختیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: بر اساس آمار سال ۲۰۱۶ ، کشورمان از نظر پرداخت تسهیلات و اعتباردر میان ۱۴۸ کشور رتبه ۹۸ را دارد و این نشان می دهد دسترسی کارآفرینان ما به اعتبارات راحت نیست.
نورالله زاده گفت: یکی از طرح های اساسی و جدی ما در حوزه روستاهاست و در حال راه اندازی نهاد تامین مالی متناسب با روستاها هستیم.
وی با تاکید بر اینکه باید نهاد تامین مالی متناسب با روستا را راه اندازی کنیم، ادامه داد: در مرحله نخست ۶۰۰ صندوق خرد محلی را در حدود ۶۰۰ روستا در ۱۵ استان کشور را راه اندازی کردیم.
نورالله زاده با بیان اینکه به هر صندوق حدود ۱۵ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کردیم ادامه داد: در سال آینده در استان های باقیمانده هم این صندوق را راه اندازی می کنیم.
وی گفت: شعار « هر روستا یک محصول و هر خانه یک کارخانه» را تعیین کردیم و سعی می کنیم فرصت کسب و کار را در روستاها فراهم کنیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: امیدواریم مجلس کمک کند تا بتوانیم از اعتبارات صندوق توسعه ملی استفاده کنیم.
همچنین سه تن از کارآفرینانی که از صندوق کارآفرینی امید تسهیلات دریافت کرده بودند در ارتباط تلفنی با این برنامه ضمن رضایت از حمایت این صندوق گفتند: مدت زمان دریافت این وام طولانی بوده است و خواهان کاهش بروکراسی و حمایت بیشتر از کارآفرینان شدند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی