رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

مطالعات بین المللی مس
بورس کالای ایران مس در هفته ای که گذشت؛

نزدیکی مس به مرز ۶ هزار دلار

امروز بهای مس در بورس فلزات لندن افزایش یافت و به محدوده ۶ هزار دلاری رسید. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از بورس کالای ایران مس در هفته ای که گذشت بیشترین افزایش قیمت را در چند ماه گذشته تجربه کرد، به طوری که این ماده معدنی در اولین روز از […]

امروز بهای مس در بورس فلزات لندن افزایش یافت و به محدوده ۶ هزار دلاری رسید.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از بورس کالای ایران مس در هفته ای که گذشت بیشترین افزایش قیمت را در چند ماه گذشته تجربه کرد، به طوری که این ماده معدنی در اولین روز از بازگشایی بازار ( دوشنبه گذشته ) به ۵ هزار و ۵۵۳ دلار در هر تن رسید و در آخرین روز نیز ( جمعه گذشته ) به مرز ۵ هزار و ۹۰۰ دلاری دست یافت.
این در شرایطی است که بهای این فلز سرخ امروز در بورس فلزات لندن با بازگشایی بازارها به محدوده ۶ هزار دلاری نزدیک شده که بالاترین قیمت در سال ۲۰۱۶ میلادی محسوب می شود.
به عقیده کارشناسان از جمله دلایل مثبت شدن قیمت مس اخبار مربوط به تصمیم جدید دولت چین برای افزایش تحرکت اقتصادی در این کشور بوده است که در میان عوامل مربوط به کاهش تولید مس شیلی، رشد قیمت نفت و تداوم کاهش موجودی مس در انبارهای بورس فلزات لندن را نیز نمی توان نادیده گرفت.
با وجود اینکه گذشته خبرهای زیادی درباره وضعیت شاخص های اقتصادی جهان منتشر شد.
اما کارشناسان معتقدند گزارش گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده و از سرگیری مذاکرات برای اجرای طرح تثبیت سطح تولید نفت از جمله دلایلی هست که می تواند بازار فلز سرخ را تحت تاثیر قرار دهد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی