رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

طرح های دولت برای توسعه معادن زیرزمینی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

طرح های دولت برای توسعه معادن زیرزمینی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه های دولت برای پیشرفت در بخش معادن زیرزمینی ، گفت: حمایت از معادن کوچک و متوسط سنگ آهن بخش خصوصی باید در دستور کار قرار بگیرد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از اکو ویژن مهدی کرباسیان در گفتگو با مهر با […]

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه های دولت برای پیشرفت در بخش معادن زیرزمینی ، گفت: حمایت از معادن کوچک و متوسط سنگ آهن بخش خصوصی باید در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از اکو ویژن مهدی کرباسیان در گفتگو با مهر با اشاره به پیشرفت تکنولوژی در کشور برای برداشت از معادن زیرزمینی ، گفت: ما در بخش های مختلف مانند حوزه نفت و گاز خیلی نیاز نداریم که چاه های عمیق حفر کنیم و فشار گاز، نفت را بالا می آورد.

وی با بیان اینکه بیشتر معادن زیرزمینی کشور روباز هستند، افزود: به دلیل اینکه نیاز چندانی به حفر عمیق معادن نداشتیم، در این بخش سرمایه گذاری چندانی هم انجام نشده بود، اما به تازگی برنامه هایی را برای پیشرفت در این بخش به اجرا گذاشته ایم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو به وجود تعدادی معدن زیرزمینی در کشور اشاره کرد و گفت: مجتمع معدنی مهدی آباد و یا معدن طلای زرشوران جزو این دسته از معادن زیرزمینی هستند که علاوه بر اینکه بخشی از آنها روزمینی است، بخش دیگر هم در زیرزمین قرار دارد که باید فناوری استخراج از این معادن را گسترش دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعیین عوارض برای صادرات سنگ آهن، اظهار داشت: حمایت از معادن کوچک و متوسط سنگ آهن بخش خصوصی هم باید در دستور کار قرار داشته باشد که در جریان تعیین این عوارض، آنها زیان جدی نبینند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی