رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

شاخص کل بورس دوباره به کانال 80 هزار واحدی برگشت

معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد تقویت ارزش معاملات و اقبال خریداران سهام به گروه پتروشیمی‌های اوره‌ساز و معدنی‌ها به ویژه گروه سرب و روی بودند. همزمان با افزایش قیمت دلار در بازار، شاخص کل با تقویت ۳۹۲ واحدی رو به رو شد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از خبرگزاری ها، شاخص […]

معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد تقویت ارزش معاملات و اقبال خریداران سهام به گروه پتروشیمی‌های اوره‌ساز و معدنی‌ها به ویژه گروه سرب و روی بودند. همزمان با افزایش قیمت دلار در بازار، شاخص کل با تقویت ۳۹۲ واحدی رو به رو شد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از خبرگزاری ها، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۹ آذر ماه ۹۵، با افزایش ۳۹۲ واحدی به رقم ۸۰ هزار و ۱۸ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن اما با افزایش ۲۷ واحدی عدد ۱۶ هزار و ۱۷۲ واحد را تجربه کرد. امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با افزایش ۱۸۱ واحدی عدد ۸۹ هزار و ۱۶ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۱۶۷ واحدی روی رقم ۵۶ هزار و ۶۸۵ واحد ایستاد که شاخص بازار دوم با ۱۴۶۶ واحد افزایش به عدد ۱۷۰هزار و ۹۵۵ واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) بدون تغییر چندانی عدد ۸۳۰ واحد را به نمایش گذاشت.

براساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۵۲ واحد، پتروشیمی پردیس با ۴۸ واحد و هلدینگ گسترش نفت گاز پارسیان با ۳۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ایران خودرو با ۳۲ واحد، سرمایه‌گذاری نفت‌ و گاز و پتروشیمی تامین با  ۲۳ واحد و توسعه معادن و فلزات با ۱۲ واحد کاهش بالاترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران از ۲۵۷ میلیارد تومان فراتر رفت که حاصل دست به دست شدن ۷۵۵ میلیون و ۴۷۳ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۰ هزار و ۶۲۹ نوبت داد  و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های نفت سپاهان، سیمان سپاهان، اوراق مشارکت میدکو، مدیریت انرژی امید تابان هور، گروه تولیدی مهرام، آلومراد، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، زامیاد از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری اعتبار ایران، روز دارو و حق تقدم خرید سهام آن، خرید تقدم خرید سرمایه‌گذاری اعتبار ایران بازگشایی شدند.

امروز همچنین آگهی عرضه بلوک ۴٫۰۶۵ درصدی گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران به قیمت پایه بیش از ۳۲ میلیارد و ۹۸۳ میلیون تومان برای روز شنبه هفته آینده به بازار اعلام شد.

در عین حال امروز ۱۴٫۷درصد سهام سیمان خزر از سوی سرمایه‌گذاری خوارزمی به طور یکجا و نقد به قیمت پایه هر سهم ۳۱۳۵ ریال روانه میز فروش بورس تهران شد.

در عین حال هیات پذیرش فرابورس نیز از انتقال نماد معاملاتی شرکت اعتباری ملل از بازار پایه به بازار دوم فرابورس در روز  دوشنبه هفته آینده خبر داد.

امروز کمتر از ۳۰میلیون سهم صنعتی دریایی ایران به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان از سوی قرارگاه خاتم کد به کد شد. در صنایع آذرآب اما کمتر از ۲۸میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۱٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد. ۲۴میلیون سهم گسترش صنایع آذرآب نیز به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

همچنین ۱۸میلیون سهم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان در کدهای درون گروهی صنایع عمده تجمیع شد. ۱۵ میلیون سهم سرمایه‌گذاری دارویی تامین اما به ارزش بیش از ۹ میلیارد تومان کد به کد شد.

سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی نیز امروز ۱۰ میلیون سهم خود را به ارزش بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان کد به کد کرد. در نفت بهران نیز امروز  ۴٫۵ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان کد به کد شد. اندکی بیش از ۴ میلیون سهم پاکسان اما به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد. کمتر از ۴ میلیون سهم پتروشیمی جم نیز به ارزش ۳٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

براساس این گزارش، با نوسانی شدن قیمت دلار در بازار ارز ایران امروز تحلیل‌های دلاری زیر سایه سنگین معاملات کد به کد برخی حقوقی‌های حامی شاخص بورس در دستور کار معامله‌گران حرفه‌ای بازار قرار گرفت.

اگرچه تحرک معامله‌گران حرفه‌ای بازار با توجه به تعطیلات تقویمی هفته جاری چندان قابل توجه نیست، اما نوسان دلار امروز باعث شد تا گروه پتروشیمی‌های به ویژه اوره‌ساز در کنار هلدینگ‌های سرمایه‌‌گذاری آنها بار رنج‌های مثبت روبرو باشند. همزمان در گروه معدنی‌ها بازار سهام همچنان به گروه سرب و روی اقبال نشان می‌دهد.

گروه غذایی‌ها نیز امروز همسو با نوسان ارز در کانون توجه بازار سهام قرار داشت. همزمان تک‌ سهم‌های صادراتی گروه سیمان امروز شاهد رنج شدن قیمت سهام از سوی معامله‌گران کم تعداد خود بودند.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری متعادل و به نسبت پرتحرک‌تر از روزهای گذشته بود که همسو با نوسان ادامه‌دار ارز در بازار داخلی به گروه پتروشیمی‌ها و سرب و روی اقبال نشان داد. بازاری که امروز در میان شرکت‌های کوچک و برخوردار از سهام شناور پایین بهترین فرصت را برای جمع‌آوری سهام می‌دانست.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی