رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت
با امضای یک یادداشت تفاهم فراهم شد؛

گسترش همکاری ایران با مرکز تجارت بین‌الملل

سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی، به نقل از سازمان توسعه تجارت، این تفاهم‌نامه در حاشیه برگزاری یازدهمین کنفرانس جهانی سازمان‌های توسعه تجارت (TPOs) در شهر مراکش، به امضای مجتبی خسروتاج رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران و آرانچا گونزالس مدیر اجرایی مرکز تجارت بین‌الملل رسید.

این یادداشت تفاهم با هدف همکاری‌های مشترک در حوزه تدوین راهبرد ملی صادرات، مطالعه تطبیقی عملکرد و فعالیت‌های سازمان توسعه تجارت ایران با سازمان‌های مشابه در جهان، برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی کاربردی برای رایزنان بازرگانی ایران در بازارهای هدف، ظرفیت‌سازی بنگاه‌های کوچک و متوسط منتخب در حوزه تحلیل بازار و هوش تجاری و همچنین توسعه همکاری‌های مشترک اطلاع‌رسانی و آموزش تجاری منعقد شده است.

پیش‌بینی می‌شود گسترش همکاری ایران با مرکز تجارت بین‌الملل (ITC) که نهاد تخصصی سازمان ملل برای همکاری‌های فنی با کشورهای در حال توسعه جهان در زمینه گسترش تجارت به شمار می‌رود، نقش موثری در شناخت از بازارهای جهانی کالا و خدمات و بهره‌گیری از تجربیات کشورهای موفق در توسعه تجارت خارجی کشورمان ایفا کند.

یازدهمین کنفرانس جهانی سازمان‌های توسعه تجارت کشورهای مختلف دنیا با حضور بیش از ۱۵۰ نماینده از سراسر جهان ۴ و ۵ آذرماه جاری در شهر مراکش برگزار شد. در این گردهمایی مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت درباره موانع و راهکارهای ورود به زنجیره ارزش جهانی کالا و خدمات سخنرانی کرد.

وی همچنین در حاشیه این مراسم دیدارهای دو جانبه‌ای نیز به منظور توسعه روابط و بررسی زمینه‌های همکاری‌های مشترک با روسای سازمان‌های توسعه تجارت کشورهای سوئیس، اسپانیا، کانادا، استرالیا و مالزی داشت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی