رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

وزیر نفت

وزیر نفت با بیان اینکه شرکت ملی صادرات گاز به زودی منحل می شود گفت: در حال حاضر پول ناشی از فروش نفت نداریم که در اختیار بانک مرکزی ایران قرار نگرفته باشد. به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی، به نقل از مهر، بیژن زنگنه امروز با حضور در جمع خبرنگاران از انحلال شرکت ملی صادرات […]

وزیر نفت با بیان اینکه شرکت ملی صادرات گاز به زودی منحل می شود گفت: در حال حاضر پول ناشی از فروش نفت نداریم که در اختیار بانک مرکزی ایران قرار نگرفته باشد.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی، به نقل از مهر، بیژن زنگنه امروز با حضور در جمع خبرنگاران از انحلال شرکت ملی صادرات گاز خبر داد و گفت: این شرکت منحل می شود و در زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران قرار می‌گیرد چراکه به دنبال خصوصی سازی آن بودند در حالی که خصوصی سازی شرکت ملی گاز معنا ندارد به همین دلیل آن‌  را به مدیریت تبدیل کردیم تا به بخش خصوصی واگذار نشود.

وی ادامه داد: البته بخش صادرات گاز با لوله، در زیرمجموعه شرکت ملی گاز قرار می‌گیرد و فعالیت این بخش ادامه دارد.

وزیر نفت همچنین با اشاره به آخرین وضعیت دریافت پول فروش نفت و مطالبات نفتی ایران اظهار کرد: ایران پول فروش نفت خود را دریافت می‌کند و پول ناشی از فروش نفت نداریم که در اختیار بانک مرکزی ایران قرار نگرفته باشد.

این عضو کابینه دولت یازدهم در بخش دیگری از اظهاراتش درباره بدهی شرکت BP به ایران افزود: این بدهی سهم ایران از میدان گازی رهام و با شرکت نیکو است و ربطی به خزانه دولتی ندارد و من از مقدار این پول اطلاعاتی ندارم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی