رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

حمایت مجلس از سرمایه‌گذاری‌ها در صنعت نفت
رییس کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد؛

حمایت مجلس از سرمایه‌گذاری‌ها در صنعت نفت

رئیس کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون انرژی حمایت قاطع خود را از سرمایه‌گذاران در صنعت نفت کشور اعلام کرده و می‌کند و تصویب لوایح و قوانین مبین این حمایت جدی است. به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی، به نقل از ایسنا، فریدون حسنوند در مراسم امضای تفاهمنامه […]

رئیس کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون انرژی حمایت قاطع خود را از سرمایه‌گذاران در صنعت نفت کشور اعلام کرده و می‌کند و تصویب لوایح و قوانین مبین این حمایت جدی است.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی، به نقل از ایسنا، فریدون حسنوند در مراسم امضای تفاهمنامه میان شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت نفتی شلمبرژه که امروز، ۷ آذرماه در اهواز برگزار شد به حمایت از صنعت نفت اشاره کرده و، اظهار کرد: حضور ما در این جلسه به این معناست که مجلس و به ویژه کمیسیون انرژی حامی مجموعه‌ای است که با کار کارشناسی درصدد انعقاد قراردادهایی است که به واسطه آن، تکنولوژی و سرمایه به درون کشور جذب می‌شود.

وی افزود: انعقاد این تفاهم‌نامه می‌تواند در حوزه اقتصادی استان و کشور تحول ایجاد کند و به عنوان ره‌آوردی برای توسعه استان، ایجاد اشتغال و رفع دغدغه‌های مسئولین باشد.

حسنوند تصریح کرد: مسئولان کشور از مقامات بالا تا پایین به ویژه مجلس شورای اسلامی و کمیسیون انرژی که مسئولیت مستقیمی در حوزه نفت به عهده دارد، از جذب سرمایه در کشور حمایت می‌کند.

وی با بیان این‌که امروز شرایط در کشور مهیا است، عنوان کرد: امروز برخی از کشورها به ظاهر شمشیر تحریم را بالا برده‌اند و پوسته‌ای از تحریم در ادبیات آن‌ها مشهود است اما در پشت پرده رقابت جدی برای در دست گرفتن میادین مختلف کشورمان، در میان آن‌ها است.

حسنوند گفت: اکنون بسیاری از کشورهای دنیا به دنبال حضور در زمینه‌های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی در ایران هستند تا در این زمینه‌ها به سرمایه‌گذاری بپردازند.

وی گفت: مردم و مسئولان دست دوستی خود را برای تمام کشورها به منظور پیشرفت و سربلندی ایران دراز می‌کنند و این دوستی و احترام در جهت حفظ منافع ملی و احترام به ارزش‌های مردمی است.

حسنوند خاطرنشان کرد: باید از وزیر نفت بابت حمایت از مجموعه مدیران و کارشناسان مناطق نفت‌خیز جنوب تشکر کرد.

وی گفت: مجلس و دولت حامی اینگونه قرادادها هستند، زیرا انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها راه را برای آینده و توسعه کشور باز می‌کند.

وزرات نفت از همراه‌ترین وزارتخانه‌ها با مجلس است

در ادامه علی عسگر ظاهری، نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی گفت: میان مجلس و دولت وحدتی وجود دارد که می‌توان این اطمینان خاطر را در دل سرمایه‌گذاران به وجود آورد تا بتوانند به سرمایه‌گذاری بپردازند.

ظاهری تصریح کرد: مردم و مسئولان در کشور و خوزستان طالب این نوع همکاری‌ها، دوستی و استفاده از دانش و ورود تکنولوژی در کشور هستند و حامی و حافظ سرمایه‌های طرفین قراردادها خواهند بود.

وی با اشاره به وظیفه نظارتی مجلس در کمیسیون تخصصی انرژی عنوان کرد: ما طالب این تفاهم‌نامه‌ها و استفاده از این توان مشارکتی هستیم و امیدواریم طرفین مفاد قرارداد نیز در این راستا پایبند باشند تا شاهد رشد و توسعه خوزستان و کشور باشیم.

ظاهری گفت: وزارت نفت یکی از همراه‌ترین وزارتخانه‌ها با مجلس است و سرمایه‌گذاران این اطمینان را داشته باشند که این قرادادها مثمرثمر خواهد بود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی