رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

تولید چقدر وام گرفت؟+جدول

براساس گزارش آذرماه بانک مرکزی، تسهیلات بانک ها به بخش خدمات در هفت ماهه امسال، بیش از ۵ برابر بخش کشاورزی، ۱.۵ برابر بخش صنعت و معدن و ۴.۵ برابر بخش مسکن و ساختمان بوده است. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از تسنیم، بانک مرکزی در تازه ترین گزارش خود که […]

براساس گزارش آذرماه بانک مرکزی، تسهیلات بانک ها به بخش خدمات در هفت ماهه امسال، بیش از ۵ برابر بخش کشاورزی، ۱.۵ برابر بخش صنعت و معدن و ۴.۵ برابر بخش مسکن و ساختمان بوده است.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از تسنیم، بانک مرکزی در تازه ترین گزارش خود که روابط عمومی آن منتشر کرد اطلاعاتی را در اختیار کارشناسان قرار داده است. بررسی این اطلاعات حاوی چند مساله مهم است. در گزارش بانک مرکزی آمده است که سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۵۷٫۱ درصد افزایش داشته است.

براساس این گزارش که بیانگر هدف از دریافت تسهیلات پرداختی در بخش‌های اقتصادی طی هفت ماهه سال ۱۳۹۵ است، سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمام بخش‌های اقتصادی در هفت ماهه نخست سال جاری ۱۸۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان، یعنی معادل ۶۵٫۵ درصد از کل تسهیلات پرداختی بوده است و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته که ۶۶ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان بود، ۵۷٫۱ درصد افزایش یافته است.

تولید چقدر وام گرفت؟+جدول

در گزارش بانک مرکزی آمده است که سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در هفت ماهه سال جاری معادل ۶۶ هزار و ۴۹ میلیارد تومان بوده که حاکی از تخصیص ۳۶٫۵ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش تمام بخش‌های اقتصادی (مبلغ ۱۸۵ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان) است.

در این گزارش امده که از ۷۸ هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۸۴٫۶ درصد آن (مبلغ ۶۶ هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان) در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده است که نشان از توجه به تأمین منابع این بخش توسط بانک‌ها دارد.

در جدول شماره ۲ منتشره توسط بانک مرکزی نشان داده شده است که تعداد ۱۶۶ هزار و ۸۰۷ فقره تسهیلات به بخش صنعت و معدن و در بخش خدمات تعداد ۲ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۷۲ فقره تسهیلات پرداخت شده است.

تولید چقدر وام گرفت؟+جدول

یعنی بانکها در هفت ماهه نخست سال جاری به بخش خدمات بیش از ۱۳ برابر بخش صنعت و معدن از لحاظ تعداد تسهیلات پرداخت کرده اند.

براساس گزارش آذرماه بانک مرکزی، تسهیلات بانک ها به بخش خدمات در هفت ماهه امسال، بیش از ۵ برابر بخش کشاورزی، ۱٫۵ برابر بخش صنعت و معدن و ۴٫۵ برابر بخش مسکن و ساختمان بوده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی