رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

صنایع پتروشیمی
رونمایی از شرکای جدید پتروشیمی؛

اسپانیا در ایران پتروشیمی ساز می‌شود

یک مقام مسئول با اشاره به مذاکرات ایران و اسپانیا برای بازگشایی خط جدید اعتباری برای توسعه صنعت پتروشیمی، سه محور همکاری جدید با غول پتروشیمی دانمارک را تشریح کرد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از مهر، حسین علیمراد در تشریح آخرین وضعیت مذاکرات با شرکای جدید توسعه ای صنعت پتروشیمی […]

یک مقام مسئول با اشاره به مذاکرات ایران و اسپانیا برای بازگشایی خط جدید اعتباری برای توسعه صنعت پتروشیمی، سه محور همکاری جدید با غول پتروشیمی دانمارک را تشریح کرد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از مهر، حسین علیمراد در تشریح آخرین وضعیت مذاکرات با شرکای جدید توسعه ای صنعت پتروشیمی کشور در دوران پسا برجام، گفت: پس از انجام گفتگوهایی با شرکت‌ها و بانک‌های آلمانی برای بازگشایی خط اعتباری سه میلیارد یورویی در این صنعت، گفتگوهایی با شرکت‌هایی از اسپانیا و دانمارک هم انجام شده است.

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی‌ با اعلام اینکه شرکت «سرکوبه» اسپانیا برای همکاری، مشارکت و سرمایه‌گذاری در این صنعت ایران اعلام آمادگی کرده است، تصریح کرد: بر این اساس یکی از محورهای مذاکرات با این شرکت اسپانیایی بازگشایی خط جدید اعتباری برای توسعه صنعت پتروشیمی ایران است.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون گفتگوها برای دامنه زمانی فعالیت‌های مشترک آغاز شده است، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود به زودی توافق نهایی با اسپانیایی‌ها درباره نحوه مشارکت و سرمایه گذاری در این صنعت ایران حاصل شود.

«مارسلو آلبرتو ریوداوتس اسلانگن» مدیر صادرات شرکت سرکوبه اسپانیا پیشتر در حاشیه دیدار با مقامات شرکت صنایع پتروشیمی ایران در تهران از آمادگی دوباره این مجموعه برای تامین فاینانس بلندمدت پتروشیمی دماوند خبر داده و گفته بود: برای چندمین بار است در طول چند ماه اخیر در ایران حضور داریم و امیدواریم مذاکرات برای مشارکت در مجتمع پتروشیمی دماوند به نتیجه برسد.

 

سه محور گفتگو با دانمارکی‌ها در صنایع پتروشیمی

علیمراد در ادامه در خصوص مذاکرات انجام گرفته با «هالدو تاپسو» بزرگترین شرکت پتروشیمیایی دانمارک هم توضیح داد: تاکنون در سه محور گفتگوهایی با این شرکت دانمارکی برای سرمایه‌گذاری در این صنعت انجام شده است.

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی از انتقال دانش فنی، تکنولوژی، سرمایه گذاری و تامین منابع مالی به عنوان سه محور گفتگوهای انجام گرفته با شرکت هالدو تاپسو نام برد خاطرنشان ساخت: این شرکت دانمارکی برای تداوم همکاری‌ها با این صنعت ایران اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش مهر، اخیرا و در حاشیه برگزاری نمایشگاه پلاستیک  آلمان، با حضور مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفتگوهایی با مدیران ارشد هالدو تاپسوی دانمارک انجام گرفته است.

تا پیش از اعمال تحریم‌ها، شرکت هالدو تاپسوی دانمارک یکی از شرکت های فعال در صنایع پتروشیمی ایران بود به طوری‌که این شرکت دانمارکی قرارداد احداث واحد متانول مرجان در فازدوم عسلویه را به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون یورو امضا کرده بود.

علاوه بر این «یورگن نرگارد گل» معاون رئیس شرکت دانمارکی هالدور تاپسو همزمان با لغو تحریم‌های پیش روی سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران، خواستار توسعه همکاری‌ها با این صنعت در حوزه پژوهش، فنآوری و تامین کاتالیست شده بود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی