رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

صنعت سیمان رو به بهبودی است
عضو انجمن صنفی کارفرمایان سیمان اصفهان:

صنعت سیمان رو به بهبودی است

باید نرخ مشخصی برای سیمان تعیین می‌شد تا با برداشته شدن تخفیف‌ها با مشکل روبرو نشویم. این تخفیف‌ها به تدریج اعمال شد و در ماه‌های مختلف سال متفاوت بوده است. به نحوی که همه کارخانه‌ها رقم ثابتی تصویب نکرده و این مقدار در هر کارخانه متفاوت بود. آزاد راه واقع در شرق اصفهان حدود ۹۰ […]

باید نرخ مشخصی برای سیمان تعیین می‌شد تا با برداشته شدن تخفیف‌ها با مشکل روبرو نشویم. این تخفیف‌ها به تدریج اعمال شد و در ماه‌های مختلف سال متفاوت بوده است. به نحوی که همه کارخانه‌ها رقم ثابتی تصویب نکرده و این مقدار در هر کارخانه متفاوت بود.

آزاد راه واقع در شرق اصفهان حدود ۹۰ کیلومتر طول دارد و طبق پیش بینی‌های صورت گرفته حدود ۱۰۰ هزار تن سیمان در این اتوبان به مصرف خواهد رسید.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از ایسنا، عضو انجمن صنفی کارفرمایان سیمان اصفهان با اعلام این خبر، اظهار کرد: باید نرخ مشخصی برای سیمان تعیین می‌شد تا با برداشته شدن تخفیف‌ها با مشکل روبرو نشویم. این تخفیف‌ها به تدریج اعمال شد و در ماه‌های مختلف سال متفاوت بوده است. به نحوی که همه کارخانه‌ها رقم ثابتی تصویب نکرده و این مقدار در هر کارخانه متفاوت بود.

احمدرضا عمرانی فرد افزود: طبق هماهنگی‌های انجام شده با جهانگیری، نعمت زاده و آخوندی کارگروهی در دولت در رابطه با صنعت سیمان تشکیل شده است، از این رو تا حدودی به کمک پیگیری‌های صورت گرفته، صنعت سیمان رو به بهبودی است.

وی اضافه کرد: طبق آمار سال جاری در مقایسه با سال گذشته در سطح کشور با کاهش ۳٫۵ درصدی مصرف سیمان روبرو بوده‌ایم. با وجود افزایش هزینه‌های حمل و نقل، میزان مصرف و صادرات سیمان روند کاهشی داشته است.

مدیرعامل سیمان اردستان خاطرنشان کرد: در هفت ماهه نخست سال جاری حدود هشت میلیون تن سیمان کلینکر از کشور صادر شد، این در حالی است که بهترین دوره صادرات سالانه سیمان به ۱۹ میلیون تن می‌رسید.

عمرانی فرد اظهار کرد: با تشکیل کارگروه صنعت سیمان توسط دولت، حمایت‌هایی از قبیل حمل و نقل، کشتیرانی و راه آهن شد و به این ترتیب کمک مناسبی به بازارهای جدید شده است.

وی پیرامون بازارهای جدید صادرات سیمان گفت: انجمن صادرات سیمان در زمینه صادرات کمک‌هایی را انجام می‌دهد و برای تعیین کشورهای مقصد هنوز در حال رایزنی هستیم.

عضو انجمن صنفی کارفرمایان سیمان  اصفهان به پروژه روکش بتنی آزاد راه شرق اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: این آزاد راه واقع در شرق اصفهان حدود ۹۰ کیلومتر است و امیدواریم عملیات اجرایی آن سریع‌تر آغاز شود. طبق پیش بینی‌های صورت گرفته حدود صدهزار تن سیمان در این اتوبان به مصرف خواهد رسید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی