رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 20 April

سرمايه بانک صنعت و معدن بايد افزايش يابد
-سخنگوی کميسيون صنايع و معادن:

سرمايه بانک صنعت و معدن بايد افزايش يابد

سخنگوي كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت : اگر درصدد توسعه بخش صنعت و معدن كشور هستيم، بايد سرمايه بانک صنعت و معدن را افزايش دهيم. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، وي با اشاره به حضور افخمي مديرعامل بانك صنعت […]

سخنگوي كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت : اگر درصدد توسعه بخش صنعت و معدن كشور هستيم، بايد سرمايه بانک صنعت و معدن را افزايش دهيم.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، وي با اشاره به حضور افخمي مديرعامل بانك صنعت و معدن و ارايه گزاش عملكرد و برنامه هاي آتي اين بانك در كميسيون صنايع و معدن با بيان اين مطلب افزود : در نشست کميسيون، مديرعامل بانک صنعت و معدن گزارشي از عملکرد و مشکلات بانک مذکور به اعضاي کميسيون ارائه کرد که بزرگترين مشکل اين بانک به عنوان بانکي دولتي که موظف به توسعه صنايع و معادن است، کمبود کفايت سرمايه بانک بوده که سرمايه بانک مذکور بايد افزايش يابد.
باستاني با ابراز رضايت اعضاي كميسيون صنايع و معادن از عملكرد و اقدامات صورت گرفته در اين بانك تصريح كرد : يکي از راهکارهايي که اکثر کشورها براي خروج از رکود به آن متوسل مي شوند بانک هاي توسعه اي هستند که به واسطه آن تلاش مي کنند تا با افزايش سرمايه پشتوانه محکمي براي اجراي پروژه هاي بزرگ دولتي فراهم کنند.بنابراين بري رفع مشكلات مالي بنگاه هاي بزرگ و كوچك صنعتي ضروري است كه در جهت تقويت توان تسهيلات دهي بانك ها، اقداماتي اساسي براي افزايش سرمايه و رشد منابع بانك ها انجام شود تا اين نهاد مهم مالي بتواند در خدمت به اقتصاد كشو، از توان بيشتر خود استفاده كنند.
وي در پايان با تاكيد بر اينكه دولت و مجلس بايد هماهنگ و همراه در خصوص افزايش سرمايه بانكهايي توسعه اي اقدامات لازم را انجام دهند ، تصريح كرد : نقش بانكهاي توسعه اي و تخصصي در توسعه بنگاه ها و پيشبرد اهداف توسعه اي كشور ضرورت افزايش سرمايه اين بانكها را به صورت يك واقعيت اقتصادي دو چندان مي كند . در صورت عدم افزايش سرمايه بانكهاي توسعه اي نبايد انتظار داشت كه اين بانكها با سرمايه كم بتوانند در تامين مالي پروژه هاي بزرگ صنعتي دخيل باشند .

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی