رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

بدون توجه به ترامپ از قراردادهای تجاری با ایران حمایت می‌کنیم

وزیر صنعت ایتالیا گفت: کشورش بدون مرعوب شدن از نگرانی های ناشی از روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، همچنان از قراردادهای تجاری با ایران به ارزش احتمالی میلیاردها دلار حمایت می کند. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از تسنیم، وزیر صنعت ایتالیا قول داد که کشورش بدون مرعوب شدن […]

وزیر صنعت ایتالیا گفت: کشورش بدون مرعوب شدن از نگرانی های ناشی از روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، همچنان از قراردادهای تجاری با ایران به ارزش احتمالی میلیاردها دلار حمایت می کند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از تسنیم، وزیر صنعت ایتالیا قول داد که کشورش بدون مرعوب شدن از نگرانی های ناشی از روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، همچنان از قراردادهای تجاری با ایران به ارزش احتمالی میلیاردها دلار حمایت نماید.
ایران پس از لغو تحریم های در ماه ژانویه تلاش دارد تا مجددا به سیستم تجاری بین المللی متصل شود و شرکت های ایتالیایی در این مسیر به شکلی مشتاقانه شروع به انعقاد قراردادهای تجاری با این کشور کرده اند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفته، کشورش ممکن است از توافق هسته ای که موجب لغو تحریم های ایران شده خارج شود. این مسئله سبب شده تا دیپلمات های اروپایی از تغییرات در کاخ سفید و تاثیرات آن بر تجارت رو به رشد با ایران نگران شوند.
اما کارلو کالندا، وزیر صنعت ایتالیا گفت، وی به کار برای تقویت روابط تجاری با ایران ادامه می دهد و در اوایل سال ۲۰۱۷ به همراه پیر کارلو پادوان، وزیر اقتصاد ایتالیا به تهران سفر خواهد کرد.
وی افزود، موضوع تامین مالی سرمایه گذاری که تهران می گوید به دلیل نگرانی بانک ها از تحریم های همچنان پابرجای دولت آمریکا با مشکلاتی مواجه است، از موضوعات پر اهمیت این سفر خواهد بود.
کالندا در یک نمایشگاه تجاری در رم که با حضور شرکت های ایرانی برگزار شد گفت: «موضوع محوری این است که کاری کنیم کانال های تامین مالی به طور کامل کار کنند تا همه پروژه های خوبی که ما داریم بتوانند محقق شوند.»
کالندا گفت، هنوز خیلی زود است که بگوییم در دوران ریاست جمهوری ترامپ وضعیت همکاری ها چگونه تغییر خواهد کرد، اما از نظر کشورهایی که در این زمینه مشارکت دارند «من فکر می کنم اجرای توافق هسته ای و حرکت رو به جلو در این مسیر، دارای اهمیت اساسی است.»
وی در پاسخ به این سوال که آیا توافقاتی  که در زمینه همکاری شرکت های خدمات نفتی سایپم و شرکت فولاد دانیلی با ایران انجام شده در معرض خطر قرار دارد گفت: «نه فکر نمی کنم.»

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی