رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

افزایش 23 درصدی ذخیره سنگ آهن بهشت معادن ایران
مدیرعامل مجتمع سنگ آهن بافق:

افزایش ۲۳ درصدی ذخیره سنگ آهن بهشت معادن ایران

مدیرعامل مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران(بافق) گفت:ذخیره سنگ آهن آنومالی شمالی در این شهرستان با رشد ۲۳درصدی از ۲۶۰ به ۳۲۰ تن افزایش یافت. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از دنیای معدن، محمد مرشدزاده سه شنبه در بازدید سرپرست فرمانداری بافق از آنومالی شمالی اظهار کرد: در سال ۹۵ با […]

مدیرعامل مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران(بافق) گفت:ذخیره سنگ آهن آنومالی شمالی در این شهرستان با رشد ۲۳درصدی از ۲۶۰ به ۳۲۰ تن افزایش یافت.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از دنیای معدن، محمد مرشدزاده سه شنبه در بازدید سرپرست فرمانداری بافق از آنومالی شمالی اظهار کرد: در سال ۹۵ با اکتشافات تکمیلی، ذخیره سنگ آهن آنومالی شمالی به مقدار ۲۳ درصد افزایش یافته که قابل توجه است .
مدیرعامل مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی بافق با بیان اینکه متوسط عیار در توده شرقی ۲۵ درصد است گفت: این درصد در توده غربی که پرعیار تر است به ۳۲ درصد می رسد.
وی ساخت زیرساخت جاده دسترسی به معدن چاه گز از معادن زیر مجموع مجتمع آنامالی ضروری خواند و افزود: مسافت ۱۵ کیلومتر آن آسفالت شده و زیر سازی ۹۰درصد نیز به اتمام رسیده و بنا به تاکید معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت، ۲۵ کیلومتر جاده این مسیر نیز با تهیه اسناد به مناقصه می رود .
مرشدزاده با بیان اینکه بارندگی سال گذشته موجب شد تا در این محور طراحی مجدد انجام شود گفت: ۲۰ پل به این محور اضافه شد و قول داده شده که با تخصیص اعتبار ۱۵ میلیارد ریال، این محور ساخته شود.
سرپرست فرمانداری بافق هم در این بازدید گفت: به منظور تامین زیرساخت برای سرمایه گذار و همچنین جاده دسترسی به آنومالی شمالی و ایجاد بستر صنایع جوار معدنی، این محور به زودی احداث می شود.
محمد زاده رحمانی افزود: پیگیری به منظور تسهیل و روانسازی و همچنین جذب بودجه و برطرف کردن موانع کار از طریق مسئولان شهرستان صورت خواهد گرفت.
معدن سنگ آهن چاه گز و میشدوان و آنومالی های تابعه تحت عنوان مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی بافق با میـزان کـل ذخیــره بیش از ۴۱۸ میلیون تن سنگ آهن و متوسط عیار آهن ۵۳٫۱۶درصد در۲ توده تقریبا موازی شرقی و غربی متمرکز شده است .
سالانه به طور متوسط بیش از ۱۲ میلیون تن سنگ آهن از معادن چاه گز و میشدوان که زیر مجموعه فلات مرکزی هستند تولید می شود.
این مجتمع در فاصله ۷۵ کیلومتری شهر بافق قرار دارد.
بافق به عنوان بهشت معادن ایران در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوبشرقی مرکز استان یزد واقع شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی