رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

علی اصغر جمعه ای

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل چالش کمبود آب در این استان، حاضر به راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در استان سمنان نیستند و یا طرح‌های توسعه‌ای خود را به استان دیگری منتقل کرده‌اند. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از […]

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل چالش کمبود آب در این استان، حاضر به راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در استان سمنان نیستند و یا طرح‌های توسعه‌ای خود را به استان دیگری منتقل کرده‌اند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از ایرنا، علی اصغر جمعه ای روز سه شنبه با بیان اینکه وضعیت آب در واحدهای صنعتی استان سمنان بحرانی است، افزود: برداشت بی رویه از آب‌های زیر زمینی وضعیت منابع آبی استان سمنان به مرز فاجعه رسانده است و فرهنگ سازی در صرفه جویی مصرف آب در همه بخش ها اجتناب ناپذیر است.
وی گفت: بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل کمبود آب در استان سمنان، بسیاری از طرح های توسعه ای خود را از سمنان خارج کرده و به استان های دیگر انتقال داده اند.
جمعه ای ادامه داد: برای راه اندازی صنایع تبدیلی بخش معادن و افزایش اشتغال در این بخش مهم دراستان سمنان، چاره ای جز تامین آب نیست و تهیه طرح های کارشناسی برای تامین آب امری بدیهی است.
وی اضافه کرد: بازیافت فاضلاب های شهری و احداث تصفیه خانه های آب برای بازگشت آب به چرخه صنعت و تولید باید در دستور کار کارخانه داران و دستگاه های اجرایی استان سمنان قرار گیرد.
جمعه ای تصریح کرد: یکی از دلایل عمده تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک های صنعتی استان سمنان، کمبود آب مورد نیاز برای تولید است و مسوولان باید برای رفع مشکلات به صورت عملی اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: در استان سمنان بیش از ۴۰ نوع ماده معدنی وجود دارد که از ظرفیت های مهم برای صنعت و اشتغال است که با تامین آب مورد نیاز می توان از خام فروشی بسیاری از مواد معدنی جلوگیری کرد.
جمعه ای گفت: تعطیلی واحد های تولیدی و صنعتی استان سمنان که با کم آبی مواجه هستند رو به افزایش است و دولت باید به منظور کاهش دغدغه های سرمایه گذاران، قدم های مؤثرتری برای تامین آب مورد نیاز بخش صنعت بردارد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان افزود: تامین آب از زیرساخت های اساسی برای حضور سرمایه گذاران در استان است که امیدواریم با برنامه های هدفمند دولت، مشکلات واحدهای صنعتی برطرف شود.
در استان سمنان بیش از هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد و فقط حدود چهار درصد از آب تولیدی در استان سمنان در بخش صنعت مصرف می شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی