رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

ناامیدی معدنکاران با مواضع «وزارت صمت» درباره خام فروشی

رئیس انجمن سنگ آهن ایران گفت صحبت های وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره خام فروشی در کشور، باعث دلسردی معدنکاران شد و تمام امید آنها به آینده را تخریب کرد. غدیر قیافه از جمله معدنکارانی بود که درباره صحبت های وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون معدنی وی اعتراض داشت و در این […]

رئیس انجمن سنگ آهن ایران گفت صحبت های وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره خام فروشی در کشور، باعث دلسردی معدنکاران شد و تمام امید آنها به آینده را تخریب کرد. غدیر قیافه از جمله معدنکارانی بود که درباره صحبت های وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون معدنی وی اعتراض داشت و در این باره به «فرصت امروز» گفت: ما موافق خام فروشی نیستیم، اما برداشت معدنکاران و وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره خام فروشی متفاوت است که همین موضوع باعث ایجاد مشکل شده است.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از فرصت امروز، عضو کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه در شرایط فعلی و رکود حاکم بر همه ابعاد اقتصاد کشور این گونه صحبت ها اضطراب آور است، گفت: تنها نتیجه این صحبت ها، منصرف کردن سرمایه گذاران خارجی و داخلی از فعالیت در حوزه پرخطر، زمانبر و سرمایه بر معدن است.

او با تاکید بر اینکه صحبت های وزیر و معاون وی خلاف قوانین است، گفت: صحبت سرقینی، معاون معدنی وزیر صمت با روح ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید سازگاری ندارد زیرا در این قانون مشخص شده که اگر هدف ما جلوگیری از خام فروشی است، باید اظهارنظرها و تصمیم گیری ها براساس قانون باشد. قیافه افزود: متاسفانه قوانین و سیاست ها در کشور ما کاملا بی ثبات است و در شرایط بی ثبات هیچ یک از سرمایه گذاران داخلی و خارجی، آمادگی و رغبتی برای حضور در حوزه معدن و صنایع معدنی نخواهند داشت.

رئیس انجمن سنگ آهن برای حل این گونه مشکلات پیشنهاد داد که ساز و کار بورس کالا بهترین اقدام برای عبور از این موضوع است. او ادامه داد: به نظر من برای رفع مشکلاتی که درباره خام فروشی و… وجود دارد، عرضه سنگ آهن در بورس کالا و تعیین قیمت پایه منصفانه و مورد تفاهم میان بورس کالا و فروشندگان سنگ آهن بهترین راه حل است تا اگر بعد از عرضه یک الی دو دوره سنگ آهن در بورس کالا، فروش مورد انتظار نبود، برای صادرات این محصول اقدام شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی