رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 28 May

سنگ‌آهن رکورد قیمت را شکست
روزهای اوج سنگ آهن؛

سنگ‌آهن رکورد قیمت را شکست

بعد از نزدیک به پنج سال رکود سنگ‌آهن به روزهای اوج خود نزدیک می‌شود و در سه روز اخیر بالاترین قیمت خود در سال‌جاری را به ثبت رساند. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، روزنامه جهان صنعت نوشت: آمارهای جهانی نشان می‌دهد که قیمت کنسانتره سنگ‌آهن ۶۶ عیار و فوب بندرعباس در هفته گذشته […]

بعد از نزدیک به پنج سال رکود سنگ‌آهن به روزهای اوج خود نزدیک می‌شود و در سه روز اخیر بالاترین قیمت خود در سال‌جاری را به ثبت رساند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، روزنامه جهان صنعت نوشت:

آمارهای جهانی نشان می‌دهد که قیمت کنسانتره سنگ‌آهن ۶۶ عیار و فوب بندرعباس در هفته گذشته با ۷۴ دلار به ثبت رسید. این در حالی است که پیش از این بالاترین قیمتی که در سال‌جاری از این محصول معدنی ثبت شد، ۶۶ دلار بوده است.
نمودارها بیانگر این است که بعد از شیب نزولی ملایمی که در پی ثبت اولین بیشینه قیمت سنگ‌آهن در سال‌جاری ظاهر شد، در هفته گذشته قیمت سنگ‌آهن با یک شیب تند خود را از حدود ۶۰ به ۷۴ دلار رساند.
این افزایش قیمت در حالی اتفاق افتاد که پیرو سیاست‌های تکمیل چرخه ارزش فولاد به زودی در مجتمع معدنی سنگان با احداث و تکمیل کارخانه‌های تولیدی کنسانتره ظرفیتی ۵/۱۷ میلیون تنی برای این محصول ایجاد می‌شود.
به گزارش ایسنا، گفته‌های دست‌اندرکاران معدن نشان می‌دهد، با سیاستگذاری‌های صورت گرفته قرار است تا پایان سال تمام سنگ‌آهن تولید شده در واحدهای کنسانتره فرآوری شود و خام‌فروشی در این حوزه به صفر برسد. در این صورت می‌توان این افزایش قیمت در بازار جهانی را فرصتی برای این صنعت برشمرد.
در حالی وضعیت بازارهای جهانی معدنی رو به بهبود است که کارشناسان معتقدند انتخابات آمریکا و دونالد ترامپ، شوک غیرقابل پیش‌بینی به بازار سرمایه وارد خواهد کرد که این عامل در کنار افزایش تقاضای چین به بازارهای معدنی سمت و سویی مثبت بخشیده است.

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی