رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

معدن
وزارت صنعت معدن و تجارت همچنین اعلام کرد:

رشد شاخص های بخش معدن در نیمه نخست

وزارت صنعت معدن و تجارت آمارها و شاخص های بخش معدن در نیمه نخست امسال را منتشر کرد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از دنیای معدن، وزارت صنعت، معدن و تجارت ، در نیمه نخست امسال ۳۶۵ پروانه اکتشاف معدنی صادر شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۵٫۵ […]

وزارت صنعت معدن و تجارت آمارها و شاخص های بخش معدن در نیمه نخست امسال را منتشر کرد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از دنیای معدن، وزارت صنعت، معدن و تجارت ، در نیمه نخست امسال ۳۶۵ پروانه اکتشاف معدنی صادر شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۵٫۵ درصد افزایش نشان می دهد.

همچنین پروانه های صادره بهره برداری معدن در شش ماه نخست سال جاری برابر با ۴۰۱ فقره بود که در مقایسه با ۳۶۱ پروانه صادره در مدت مشابه سال قبل از رشد ۱۱٫۱ درصدی برخوردار شده است. در دوره یاد شده ۲۸۰ فقره گواهی کشف معدن نیز صادر شده است.
وزارت صنعت معدن و تجارت همچنین اعلام کرد که نرخ رشد بخش معدن در سه ماهه بهار به ۴۱٫۴ درصد رسید ؛ در حالی که نرخ رشد این بخش در کل سال ۹۴ برابر با ۱٫۷ درصد بود. در همین حال نرخ رشد بخش صنعت و معدن در سه ماهه نخست امسال به ۱۰٫۹ درصد رسید.
در نیمه نخست سال جاری تولید فولاد خام حدود ۸٫۶ میلیون تن، محصولات فولادی ۸ میلیون و ۳۱۵ هزار تن، کاتد مس ۸۳ هزار و ۶۰۰ تن، شمش آلومینیوم ۱۷۳ هزار و ۴۰۰ تن، آلومینا ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تن، سنگ آهن ۱۶ میلیون و ۵۷۸ هزار تن و کنسانتره زغالسنگ برابر با ۵۸۵ هزار و ۷۰۰ تن بود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی