رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

تسهیلات 120 میلیارد تومانی با هدف توسعه صنایع دریایی
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی:

تسهیلات ۱۲۰ میلیارد تومانی با هدف توسعه صنایع دریایی

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با هدف توسعه صنایع دریایی به بانک های عامل معرفی شده است و این رقم تا پایان سال به ۲ هزار میلیارد ریال می رسد. به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی، به نقل از ایرنا، صندوق توسعه صنایع دریایی، […]

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با هدف توسعه صنایع دریایی به بانک های عامل معرفی شده است و این رقم تا پایان سال به ۲ هزار میلیارد ریال می رسد.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی، به نقل از ایرنا، صندوق توسعه صنایع دریایی، یک شرکت دولتی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران است که با هدف تحقق توسعه پایدار در بخش صنایع دریایی کشور تاسیس شده است.
مهرداد مظفری امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، در مورد نرخ سود این تسهیلات گفت: این تسهیلات با نرخ سود بین ۱۰ تا ۱۲ درصد پرداخت می شود و برای شرکت های دانش بنیان، نرخ سود این تسهیلات تک رقمی خواهد بود.
وی درباره تسهیلاتی که این صندوق سال گذشته پرداخت کرده است، گفت:پارسال ۴۰۷ میلیارد ریال تسهیلات برای خرید، تعمیر و تجهیز واحدهای صنعتی پرداخت شد.
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی، سهم ایران از شناورهای دنیا را یک درصد ذکر کرد و گفت: برای حفظ این ناوگان، باید یک سری از شناورهای قدیمی ها را جوان کنیم که این امر به سرمایه گذاری زیادی نیاز دارد.
مظفری با تاکید بر اینکه این حجم از سرمایه گذاری مورد نیاز، از عهده نظام بانکی و بازار سرمایه خارج است، گفت: این منابع باید یا از طریق صندوق توسعه ملی و یا سرمایه گذاری خارجی تامین شود.
وی سهم صنایع دریایی از تولید ناخالص داخلی در سال ۱۳۹۵ را یک دهم درصد عنوان کرد و گفت: بر اساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ قرار است این رقم به هفت دهم درصد برسد.
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی تاکید کرد: ما تکنولوژی ساخت شناور تا سطح اقیانوس پیما را داریم اما با مساله تامین مالی مواجه هستیم و به همین دلیل در تحویل سفارش ها تاخیر داریم.
وی در بخش دیگری از این گفت و گو به دو تفاهم نامه این شرکت با نهادهای خارجی اشاره کرد و گفت: یک تفاهم نامه ۴۰۰ میلیون یورویی با شرکت سنگاپوری و یک تفاهم نامه با شرکت ملی ماشین سازی چین امضا شده است که بر اساس آن، ۸۵ درصد هر پروژه ای را که ما معرفی می کنیم، تامین مالی می کند.
مظفری با اشاره به اینکه این شناورها در دو یارد (یکی در ایران و یکی در چین) تولید خواهد شد، گفت: اکنون درخواست هایمان را ارایه کرده ایم و تا سه هفته دیگر قیمت های آنها به ما اعلام و سپس گام های بعدی برداشته خواهد شد.
به گزارش ایرنا، صندوق توسعه صنایع دریایی رابط بین حاکمیت و بخش خصوصی است تا بتواند با انجام مطالعات توسعه ای، سرمایه گذاری و اعمال انواع حمایت هدفدار، زمینه توسعه این صنایع را در کشور فراهم آورد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی