رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
  • الإثنين ۹ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Monday 1 June

قیمت آهن در بازار ایران بالا رفت
رییس اتحادیه فروشندگان آهن اعلام کرد:

قیمت آهن در بازار ایران بالا رفت

رییس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه قیمت آهن کیلویی ۸۰ تا ۱۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است، گفت: این امر قیمت تمام شده کالاهای صنعتی را افزایش خواهد داد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، روزنامه جهان صنعت نوشت: محمد آزاد با اشاره به افزایش ۳۵ تا ۴۰ دلاری هر تن آهن در […]

رییس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه قیمت آهن کیلویی ۸۰ تا ۱۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است، گفت: این امر قیمت تمام شده کالاهای صنعتی را افزایش خواهد داد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، روزنامه جهان صنعت نوشت:

محمد آزاد با اشاره به افزایش ۳۵ تا ۴۰ دلاری هر تن آهن در بازارهای جهانی اظهار داشت: این امر باعث شده تا قیمت آهن در بازار داخلی هم با رشد روبه رو شود به نحوی که قیمت هر کیلو آهن ۸۰ تا ۱۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است.
رییس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه علت افزایش قیمت آهن در بازارهای جهانی را باید افزایش قیمت ۲۵ دلاری در زغال‌سنگ و افزایش ۲۲ دلاری در سنگ‌آهن دانست، افزود: در حال حاضر کشور چین هم متاثر از این موضوع قیمت‌ها را تا ۲۵ دلار افزایش داده است.
وی اضافه کرد: این افزایش قیمت‌ها در حالی در بازار داخلی به وجود آمده که همچنان صنایع با کمبود تقاضا مواجه هستند.
آزاد با اشاره به اینکه این موضوع قیمت تمام شده کالاهای صنعتی را افزایش خواهد داد، گفت: هم‌اکنون قیمت هر کیلو میلگرد از ۱۵۵۰ هزار تومان به ۱۶۵۰ هزار تومان و هر کیلو آهن از ۱۶۰۰ تومان به ۱۷۳۰ هزار تومان رسیده است.
رییس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه فولاد مبارکه قیمت انواع ورق فولادی را هم از ۱۰ روز پیش پنج درصد افزایش داده است، اظهار داشت: باید برای مدیریت قیمت مواد اولیه کارخانجات صنعتی تدبیر مناسبی اندیشیده شود.

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی