رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

پرداخت۵۵۰۰ میلیاردی تسهیلات تولید با معرفی دولت
نائب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران:

پرداخت۵۵۰۰ میلیاردی تسهیلات تولید با معرفی دولت

حسین صلاح ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران  گفت: از ۱۱ هزار میلیارد تومانی که به تولیدکنندگان به عنوان تسهیلات تولید پرداخت شده ۵۵۰۰ میلیارد تومان از محل معرفی دولت بوده است و مابقی را بانک ها به طور مستقل پرداخت کرده اند. به گزارش گروه اقتصادی  ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری […]

حسین صلاح ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران  گفت: از ۱۱ هزار میلیارد تومانی که به تولیدکنندگان به عنوان تسهیلات تولید پرداخت شده ۵۵۰۰ میلیارد تومان از محل معرفی دولت بوده است و مابقی را بانک ها به طور مستقل پرداخت کرده اند.

به گزارش گروه اقتصادی  ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری دانشجو، حسین صلاح ورزی در ارتباط با بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه یک سیما با بیان اینکه قرار بود ۱۶۰۰۰ میلیارد تومان برای تأمین مالی ۷۵۰۰ بنگاه کوچک و متوسط اختصاص یابد افزود: اکنون ۵۷۰۰۰ واحد برای دریافت این تسهیلات نام نویسی کرده اند که ۳۳۰۰۰ واحد به بانک ها معرفی شده و ۵۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات گرفتند.

وی گفت: تسهیلات خیلی خرد شده و اثرگذاری آن برای خروج از رکود کاهش یافته است.

صلاح ورزی افزود: با توجه به افزایش ۷۰۰ درصدی متقاضیان برای تسهیلات مبلغ ۱۶۰۰۰ میلیارد تومان نیز باید هفت برابر می شد.

وی گفت: از ۱۱۰۰۰ میلیارد تومانی که به تولیدکنندگان برای خروج از رکود تسهیلات پرداخت شده ۵۵۰۰ میلیارد تومان از محل معرفی دولت بوده است و مابقی را بانک ها به طور مستقل پرداخت کرده اند.

صلاح ورزی با بیان این که برای خروج از رکود تنها ترزیق نقدینگی کارگشا نیست افزود: برای خروج از رکود بسته های تشویقی دیگری از جمله کاهش نرخ بیمه تأمین اجتماعی و مالیات و مشوق های حمایتی برای صادرات نیاز است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی