رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

علاقه‌مندی استرالیایی‌ها به معادن غیر آهنی ایران
مدیر اکتشاف ایمیدرو در حاشیه کنفرانس ایمارک:

علاقه‌مندی استرالیایی‌ها به معادن غیر آهنی ایران

علی اصغر زاده، مدیر اکتشاف ایمیدرو، در حاشیه سومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی استرالیا (ایمارک) از علاقه مندی شرکت های استرالیایی برای سرمایه گذاری در معادن غیر آهنی ایران خبر داد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از دنیای معدن،  علی اصغر زاده در حاشیه سومین کنفرانس و […]

علی اصغر زاده، مدیر اکتشاف ایمیدرو، در حاشیه سومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی استرالیا (ایمارک) از علاقه مندی شرکت های استرالیایی برای سرمایه گذاری در معادن غیر آهنی ایران خبر داد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از دنیای معدن،  علی اصغر زاده در حاشیه سومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی استرالیا (ایمارک) با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به افت قیمت سنگ آهن و بازار سنگ آهن، شرکت های استرالیایی علاقمند به سرمایه گذاری بر روی سایر مواد معدنی از جمله مس، لیتیوم، روی و طلا هستند و با توجه به پتانسیل های خوب کشور ما در این حوزه ها، جلسات بسیار موثری برگزار شد و شرکت های استرالیایی اظهار علاقه کردند در صورت تسهیل در برخی از مسایل بانکی در ایران، شروع به سرمایه گذاری می کنند.

وی افزود: در این کنفرانس، مقالاتی در بخش های معدن، اکتشاف، سرمایه گذاری و محیط زیست ارایه شد. علاوه بر این، هیات ایرانی در نشست های برگزار شده، تلاش کرد از اطلاعات مربوط به بازار معدنی دنیا و آخرین تکنولوژی روز در بخش معدن و صنایع معدنی و نیز شرکت های اکتشافی و سرمایه گذاری بهره مند شود.
مدیریت اکتشاف ایمیدرو خاطر نشان کرد: در بخش تحقیق و توسعه، ۲ موضوع شامل «فرآوری باطله های زغال سنگ و کاربرد متفاوت آن برای حل مسایل محیط زیستی» و «جستجوی شرکت های فعال در مواد معدنی کم عیار» پیگیری شد.
وی تصریح کرد: در بخش سرمایه گذاری در حوزه عناصر نادر خاکی با شرکت های متعددی مذاکره شد.
اصغرزاده خاطر نشان کرد: طی مذاکرات انجام شده، قرار شد با شرکت هایی که از تجربه و تخصص بالایی در بخش معدن برخوردار هستند، به عنوان مشاور در اجرای طرح ها و پروژه های اکتشافی بهره مند شویم.
وی ادامه داد: وجود شرکت های توانمند مشاور در کشف کانسارهای پنهان، تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.
مدیریت اکتشاف ایمیدرو با اشاره به برگزاری اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران ((IMIS در آذرماه، اظهار داشت: از شرکت های حاضر در کنفرانس ایمارک ۲۰۱۶ دعوت کردیم که تعدادی از آنها برای حضور در این رویداد معدنی استقبال کردند.
وی افزود: با توجه به مطرح کردن موضوع فعالیت های اکتشافی گسترده در ایران به وسعت ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع، این حجم عملیات اکتشاف باعث غافلگیری شرکت های بزرگ معدنی شده و آنها علاقمند ورود به این فعالیت ها شدند.
اصغرزاده با اشاره به نشست هیات ایرانی با شرکت “ای تی سی ویلیامز” گفت: این شرکت حضور ۱۵ ساله در فعالیت های اکتشافی شرکت ملی مس ایران دارد و به زودی دفتر خود را در تهران راه اندازی می کند و علاقه مند است در فعالیت های مختلف اکتشافی، معدنی و فرآوری در ایران دوباره فعالیت خود را آغاز کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی