رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

رکود در صنایع کوچک
لزوم توجه به صنایع راکد؛

رکود در صنایع کوچک

از اوایل امسال با تاکیدات مسئولان کشور درباره لزوم توجه به رکود در صنایع کوچک و صنایع راکد بخصوص واحدهای کوچک و متوسط، دولت طرح جدید خروج از رکود با هدف تزریق ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی را کلید زد. به گزارش گروه صنعت و معدن  ویکی‌پی‌جی، جام جم از وضعیت طرح خروج از رکود گزارش […]

از اوایل امسال با تاکیدات مسئولان کشور درباره لزوم توجه به رکود در صنایع کوچک و صنایع راکد بخصوص واحدهای کوچک و متوسط، دولت طرح جدید خروج از رکود با هدف تزریق ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی را کلید زد.

به گزارش گروه صنعت و معدن  ویکی‌پی‌جی، جام جم از وضعیت طرح خروج از رکود گزارش داده است:‌ از اوایل امسال با تاکیدات مسئولان کشور درباره لزوم توجه به صنایع راکد بخصوص واحدهای کوچک و متوسط، دولت طرح جدید خروج از رکود با هدف تزریق ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی را کلید زد.

در حالی بنا بر اعلام بانک مرکزی، تاکنون در چارچوب طرح خروج از رکود بیش از ده‌هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۱۵هزار بنگاه کوچک و متوسط پرداخت شده که گشت‌وگذاری در شهرک‌های صنعتی نشان می‌دهد گرد رکود هنوز از صنایع، رخت برنبسته است.

کارشناسان و فعالان اقتصادی در خوشبینانه‌ترین حالت معتقدند اگر هم ‌چنین تسهیلاتی به تولیدکنندگان پرداخت شده باشد، رقم آن چندان زیاد نیست که تأثیر قابل توجهی در خروج از رکود داشته باشد و در نهایت بجز افزایش بدهی برای آنها حاصل دیگری به ارمغان نیاورده است. ضمن آن‌که بسیاری از واحدهای تولیدی اعلام می‌کنند باوجود پیگیری فراوان، دستشان به تسهیلات نرسیده است.
شماری هم معتقدند مشکل رکود به علت کمبود تقاضاست و وقتی انبار کارخانجات پر است و مشتری نیست، دریافت تسهیلات فایده‌ای ندارد و تنها راه، چرخش اقتصاد کشور است. برخی هم به خاطر سود بالای وام‌ها از خیر آن گذشته‌اند. برخی اعضای اتاق بازرگانی هم از تناقض در آمارهای مسئولان درباره وام‌های پرداختی به بنگاه‌ها سخن می‌گویند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی