رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

انتقاد از بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات رونق تولید

محسن صالحی نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از بانک ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید، انتقاد کرد و گفت: تاکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان به ۱۶ هزار و ۱۹۴ واحد پرداخت شده است.

محسن صالحی نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از بانک ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید، انتقاد کرد و گفت: تاکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان به ۱۶ هزار و ۱۹۴ واحد پرداخت شده است.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از مهر، محسن صالحی نیا در شصت و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در رابطه با پرداخت‌تسهیلات طرح رونق تولید به بنگاه‌های کوچک، گفت: در اوایل اجرای این طرح با توجه به اینکه هنوز به تفاهم مشترک نرسیده بودیم مشکلاتی یین وزارت صنعت و بانک‌ها وجود داشت اما در حال حاضر بین تمام دستگاه‌های مربوط به این طرح هماهنگی لازم به وجود آمده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان‌تسهیلات به بخش صنعت، افزود: تاکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان به ۱۶ هزار و ۱۹۴ واحدصنعتی پرداخت شده است.

وی با اعلام اینکه بزودی گزارشی از تاثیر پرداخت این‌تسهیلات به بنگاه‌های صنعتی در رونق تولید منتشر می شود، اظهار داشت: بانک‌ها در پرداخت‌تسهیلات همکاری خوبی داشته‌اند و حتی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده که در صورت اتمام ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات اگر بنگاهی مانده باشد که تسهیلات دریافت نکرده باشد ،میزان پرداخت افزایش می‌یابد.

صالحی نیا با بیان اینکه بانک‌های کشاورزی، ملی، سپه، صنعت و معدن، ملت، صادرات و تجارت جزء ۷ بانکی بوده‌اند که بیش از ۹۵ درصد تسهیلات را به متقاضیان پرداخت کرده‌اند، گفت: بانک کشاورزی بیش از ۵۰ درصد پرداخت تسهیلات را انجام داده است اما متاسفانه علیرغم اینکه حدود ۹۰ پرونده برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید به بانک‌ها خصوصی معرفی شده‌اند اما این بانک‌ها توجهی نشان ندادند. به همین دلیل عملکرد بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید را به مسئولان منتقل کرده و این موضوع برای رسیدگی به مجلس هم گزارش خواهد شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی