رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

آغاز ساخت کارخانه‌های فراوری کنسانتره و سرباره تیتانیوم

امروز عملیات ساخت ۲ کارخانه فراوری کنسانتره و سرباره تیتانیوم با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از تسنیم، امروز با حضور اسحاق جهانگیری عملیات ساخت ۲ کارخانه فراوری کنسانتره و سرباره تیتانیوم آغاز شد. علاوه بر افتتاح این دو کارخانه نخستین واحد تحقیقات نیمه […]

امروز عملیات ساخت ۲ کارخانه فراوری کنسانتره و سرباره تیتانیوم با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از تسنیم، امروز با حضور اسحاق جهانگیری عملیات ساخت ۲ کارخانه فراوری کنسانتره و سرباره تیتانیوم آغاز شد.

علاوه بر افتتاح این دو کارخانه نخستین واحد تحقیقات نیمه صنعتی تولید رنگدانه تیتانیوم کشور با سرمایه گذاری ٩ میلیارد تومانی هم فعالیت خود را آغاز می کند.

در این واحد تحقیقاتی با بکارگیری دانش فنی جدید و با همکاری ارمنستان بومی سازی دانش انجام شده است.

مراد علی مظفری توکلی در حاشیه افتتاح این دو کارخانه با بیان اینکه فاز اول این کارخانه (کانه آرایی) با ظرفیت تولید ۱۳۰ هزار  تن در سال و عیار ۴۵ درصد دی اکسید تیتانیوم  فعالیت خود را آغاز کرده است ، افزود:  فاز دوم کارخانه (ذوب  یا سرباره سازی) با ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن و عیار سرباره ۷۰ درصد دی اکسید تیتانیوم خواهد بود.

مجری طرح تیتانیوم کهنوج اضافه کرد: کل سرمایه گذاری انجام شده در این ۲ فاز  ۵ هزار و  ۹۱۸ میلیارد ریال و اشتغال زایی این طرح ها ۸۸۲ نفر است.

با اجرای کارخانجات فوق از واردات ۵۰ هزار تن پیگمنت مورد نیاز کشور با ارزش حدود ۱۵۰ میلیون دلار در سال جلوگیری می‌شود.

مظفری توکلی با بیان اینکه درکارخانه کنسانتره با استرالیایی ها و در کارخانه سرباره با جمهوری چک اقدام به همکاری کرده ایم، گفت:  در این دو کارخانه در مجموع ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است.

وی تصریح کرد: ذخیره قطعی مواد معدنی در کهنوج بالغ بر ۴۰۰ میلیون تن است اما با تمرکز بر توسعه اکتشافات این ذخایر به طور حتم افزایش خواهد یافت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی