رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

تلاش برای بومی سازی توربین های نفتی

معاون وزیر نفت از تلاش برای ساخت توربین های صنعت نفت در ایران خبر داد. به گزارش گروه نفت و انرژی  ویکی‌پی‌جی به نقل از شبکه خبر، مقدم، معاون پژوهشی وزارت نفت گفت: در صنعت پمپ سازی در ۱۰ سال اخیر جهش خوبی داشته ایم و الان می توانیم ادعا کنیم که دارای یک صنعت […]

معاون وزیر نفت از تلاش برای ساخت توربین های صنعت نفت در ایران خبر داد.

به گزارش گروه نفت و انرژی  ویکی‌پی‌جی به نقل از شبکه خبر، مقدم، معاون پژوهشی وزارت نفت گفت: در صنعت پمپ سازی در ۱۰ سال اخیر جهش خوبی داشته ایم و الان می توانیم ادعا کنیم که دارای یک صنعت پمپ سازی در صنعت نفت در حد رقابت با کالاهای مشابه خارجی هستیم.
وی پیشرفت ایران در ساخت توربین های وابسته به صنعت نفت را نیز بسیار خوب خواند و خاطر نشان کرد: الان در زمینه این نوع توربین ها خودکفا هستیم و امیدواریم با برندسازی بتوانیم به سازنده این توربین ها در منطقه تبدیل شویم.
وی با بیان اینکه  زمینه تولید اقلام درون چاهی که از اقلام بسیار پرمصرف صنعت نفت بوده،  گفت: توجه و تاکید ما در اینگونه بازدیدها تجاری سازی محصول و جهت دادن برای رقابت محصولات داخلی با کالاهای خارجی است.
مقدم افزود: هدف وزارت نفت این است که در کالاها و اقلام پرمصرف صنعت نفت اولاً به خودکفایی برسیم و در درجه بعدی در بازار رقابتی منطقه ای و بین المللی حضوری فعال داشته باشیم تا علاوه بر برطرف کردن نیازهای صنعت نفت کشور امکان صادرات آنها به کشورهای دیگر را فراهم کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی