رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

طرح صنعتی
به زودی صورت می‌گیرد؛

بهره برداری از ۳ طرح صنعتی و تولیدی

۳ طرح صنعتی و تولیدی از جمله طرح شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ظرفیت تولید ۵ میلیون تن گندله در سال به بهره برداری می‌رسد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، این طرح در جریان سفر معاون اول رئیس […]

۳ طرح صنعتی و تولیدی از جمله طرح شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ظرفیت تولید ۵ میلیون تن گندله در سال به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، این طرح در جریان سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان کرمان افتتاح خواهد شد؛ طرح گندله سازی گل گهر که ۱۴۰ هزار تن آن  به صورت آزمایشی تاکنون تولید شده است، با سرمایه گذاری ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریالی و ۱۰۳ میلیون یورویی برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شغل کرده است.

در این سفر همچنین طرح تولید مس کاتد پالایشگاه خاتون آباد با ظرفیت اسمی تولید ۱۰۰ هزار تن مس کاتد در فاز اول و تولید فعلی ۳۵ هزار تن به بهره برداری می‌رسد. این واحد با هدف تکمیل زنجیره فرآوری مس ساخته شده است و با راه اندازی آن برای  ۱۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

همچنین کارخانه نیمه صنعتی تولید پیگمنت دی اکسید تیتانیوم نیز در این سفر افتتاح می‌شود  واین واحد تولیدی سالانه ۶۰۰ تن پیگمنت دی اکسید تیتانیوم تولید می کند و کل سرمایه گذاری  انجام شده در این طرح ۱۰۰ میلیارد ریال  و ۲ میلیون یورو است که برای ۳۰ نفر شغل ایجاد شده است و تولید آزمایشی آن از مهر امسال آغاز شده است.

گفتنی است که تعداد معدودی از کشورهای دنیا صاحب تکنولوژی فرآوری تیتانیوم و تولید پیگمنت هستند که با اجرای این پروژه خوشبختانه ایران نیز به جمع این تعداد اضافه خواهد شد.

در ادامه سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان کرمان عملیات اجرایی طرح تیتانیوم کهنوج نیزآغاز می‌شود. فاز اول این کارخانه (کانه آرایی) با ظرفیت تولید ۱۳۰ هزار  تن در سال و عیار ۴۵ درصد دی اکسید تیتانیوم و فاز دوم کارخانه (ذوب  یا سرباره سازی) با ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن و عیار سرباره ۷۰ درصد دی‌اکسید تیتانیوم خواهد بود.

کل سرمایه گذاری انجام شده در این ۲ فاز  ۵ هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال و اشتغال زایی این طرح ها ۸۸۲ نفر است. با اجرای این کارخانجات از واردات ۵۰ هزار تن پیگمنت مورد نیاز کشور با ارزش حدود ۱۵۰ میلیون دلار در سال جلوگیری می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی