رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

مسایقه عکاسی صنعت تاسیسات

چهارمین دوره مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات در پی برگزاری موفق سه دوره مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات و  اهمیت پرداختن به عکاسی در این عرصه، توسط شرکت پاکمن برگزار می شود. به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی‌پی‌جی، برگزارکننده به دلیل نوآوری ها و پیشرفت های وسیع تکنولوژی در مباحث تاسیساتی، محور چهارمین دوره مسابقه عکاسی صنعت […]

چهارمین دوره مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات در پی برگزاری موفق سه دوره مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات و  اهمیت پرداختن به عکاسی در این عرصه، توسط شرکت پاکمن برگزار می شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی‌پی‌جی، برگزارکننده به دلیل نوآوری ها و پیشرفت های وسیع تکنولوژی در مباحث تاسیساتی، محور چهارمین دوره مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات را « انرژی های نوین » در نظر گرفته است.
جهان امروزی، با پیشرفت خود نیازش را به انرژی بیشتر و بیشتر کرده است، به حدی که مبحث انرژی، اصلی ترین دغدغه­ ی تمامی کشورها شده است. از طرفی، همه می­دانند که انرژی  فسیلی، که این روزها، اصلی ترین انرژی مصرفی دنیاست و چرخ صنعت کشورها را می­گرداند، محدود بوده و روزی تمام خواهد شد اما این انرژی بایستی برای آیندگان نیز حفظ شود و  بدین جهت است که جهان امروزی به دنبال جایگزینی برای این انرژی تمام شدنی می ­باشد.

گاه شمار جشنواره:
آخرین مهلت ارسال آثار: ۱۰ آذرماه ۱۳۹۵ (امکان تمدید وجود ندارد)
ارزیابی و داوری: ۱۲ آذر ماه
اطلاع رسانی ۱۵ آذر ماه
برگزاری نمایشگاه و اختتامیه: ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۵ (در دانشگاه شیراز)

از عکاسان برگزیده این مسابقه روز چهارشنبه ۲۴ آذر ماه سال جاری همزمان با روز برگزاری سومین همایش تکنولوژی بخار در محل دانشگاه شیراز با اهدای جوایز تقدیر خواهد شد.

جوایز:
نفر نخست: یک سکه تمام بهار آزادی + یک سکه ربع بهار آزادی + تندیس+ لوح تقدیر
نفر دوم: یک سکه نیم بهار آزادی + یک ربع سکه بهار آزادی+ تندیس+ لوح تقدیر
نگاه ویژه: یک سکه تمام بهار آزادی + تندیس+ لوح تقدیر
عکس منتخب عنوان « نگاه ویژه » می بایست رویکرد برگزارکننده مبنی بر « صنعت تاسیسات و انرژی های نوین » را دربر داشته و نظر کارشناسان صنعت تاسیسات را جلب نماید.
عکس برتر از نگاه مخاطب: یک ربع سکه بهار آزادی + لوح تقدیر
همچنین شرکت پاکمن فرصت امکان دیدار و عکاسی از خط تولید کارخانجات این شرکت را برای تمامی راه یافتگان میسر می نماید.

حق التالیف: به هر قطعه عکس راه یافته معادل ۱۰۰۰۰۰۰ ریال(یکصدهزار تومان) به عنوان حق التالیف اختصاص خواهد یافت که پس از تحویل فایل اصلی عکس، توسط دبیرخانه واریز خواهد شد.
توجه: پرداخت حق التالیف شامل عکس هایی به جز آثار منتخب و برگزیده که گیرنده جوایز هستند، خواهد بود.

دبیر جشنواره: مهندس الهام محمدی
گروه داوری: متشکل از سه نفر (دو عکاس +یک کارشناس صنعت تاسیسات) خواهند بود.(معرفی داوران تا اول آذرماه انجام خواهد شد)

ثبت نام  و نحوه ارسال عکس:
۱- شرکت در مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات رایگان و برای عموم عکاسان و علاقمندان آزاد می باشد.
۲- متقاضیان برای ارسال آثار خود پس از مطالعه قوانین شرکت در مسابقه، ابتدا باید فرم اطلاعات مورد نیاز را تکمیل وآثار خود را به صورت آنلاین در سایت بارگذاری کنند و یا در صورت عدم دسترسی به ثبت آنلاین، از طریق پست یا ایمیل اقدام به ارسال کنند.

ثبت نام و ارسال عکس به صورت آنلاین: ابتدا باید در سایت ثبت نام کرده و پس از تکمیل فرم اطلاعات، آثار خود را به صورت آنلاین ثبت کنند.
ثبت نام و ارسال آثار از طریق ایمیل : ابتدا فرم اطلاعات را از سایت مسابقه دانلود کرده و پس از تکمیل فرم، به همراه پوشه آثار، به نشانی: info@steamtechnologyconf.com و یا hvacphoto@gmail.com ارسال کنند.

موضوع(subject) ایمیل: نام عکاس+عبارت «مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات»
با توجه به محدودیت تعداد عکس های ارسالی(هر نفر ۱۰ قطعه) اندازه و حجم را به گونه ای که در ضوابط آمده تنظیم نمایید تا در یک مرحله، امکان ارسال و دانلود ان وجود داشته باشد.

دانلود فرم ثبت نام مسابقه عکاسی:
ثبت نام و ارسال آثار از طریق پست : ابتدا فرم اطلاعات را از سایت مسابقه دانلود کرده و سپس فرم تکمیل شده را به همراه پوشه آثار به شکل لوح فشرده(سی دی) به نشانی: دبیرخانه ارسال کنند.
قوانین شرکت مسابقه عکاسی تکنولوژی نوین:
۱- عکس ها می توانند رنگی، سياه سفيد، فیلمی(آنالوگ) يا ديجيتال باشند. همچنین فرمت فایل های ارسالی بایستی JPEG ، بدون نشام و امضا(واترمارک) در اندازه ۱۲۰۰ پیکسل با وضوح مناسب، و حجم هر عکس حداکثر در حدود ۸۰۰ کیلوبایت باشد.
۲- ويرايش‌های نرم افزاری که جنبه اسنادی عکس را مخدوش کند، ممنوع است. لازم به ذکر است تراز نور و کنتراست، تنظيم و کنترل رنگ، کراپ و تقويت شارپنس در حدی که جنبه اسنادی عکسها را از بين نبرد، مجاز است. فتومونتاژ، HDR (به نحوی که تفاوت بسیاری با اصل عکس ایجاد شود) ممنوع است. در صورتی که از بین عکس های HDR شده جز برگزیدگان نهایی انتخاب شود، اصل عکس بدون ادیت نیز درخواست و مقایسه می شود. تاکید می شود هر گونه بهره برداری از تکنیک فتومونتاژ ممنوع بوده و در صورت احراز این خطا در مسیر مسابقه منجر به حذف اثر از جریان انتخاب، داوری و نمایش خواهد شد.
۳- علاقه مندان می توانند حداکثر ۱۰ عدد فایل عکس از آثار خود را با شرايط ذکر شده در سایت آپلود و یا از طریق لوح فشرده، ارسال کنند.
۴- بهتر است برای هر عکس توضیح و شرحی مطابق با اصول معرفی مکان و زمان و شناسنامه موضوع ارسال شده و در فرم درخواست شرکت در مسابقه قيد شود.
عدم ارسال متن خدشه‌ای در جریان داوری فایل نخواهد داشت ولی در کیفیت ارزیابی و انتخاب اثر موثر خواهد بود. برای نامگذاری عکسها يک پوشه با نام صاحب اثر ايجاد شده و تمامی عکس ها به شکل زير در آن نامگذاری شود.
برای مثال: اگر نام شرکت کننده علی حسينی است، ابتدا نام خانوادگی، سپس نام و در آخر شماره ترتيب به زبان انگليسی نوشته شود:Hoseini Ali 1  -Hoseini Ali
در صورت ارسال آثار به صورت لوح فشرده، باید نام، نام خانوادگی و شماره تلفن تماس شرکت کننده(همراه يا ثابت به همــراه کد شهر مربوطه) با ماژيک مخصوص روی آن نوشته شود.
۵- دبيرخانه ارسال کننده فایل را صاحب اثر تلقی نموده و در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالی حذف شده و دبيرخانه هیچ گونه مسئوليتی در قبال این رویداد را بین خاطی و مدعی عهده دار نخواهد بود.
۶- لوح‌های فشرده ارسالی عودت نمی‌شوند و پس از پايان جشنواره معدوم خواهند شد.
۷-  تکميل فرم درخواست شرکت در فراخوان و ارسال عکس به معنای اعلام موافقت با تمامی مقررات جشنواره می باشد.
۸- شرکت پاکمن حق دارد آثار راه یافته در بخش نمایشگاه را با ذکر نام عکاس، به منظور معرفی صنعت تاسيسات در مجله عمومی پندار پيروزی و مجله صنعت تاسيسات به چاپ رسانده و نيز از عکس ها در نمايشگاه برای بازديد عموم استفاده کند.
۹- تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده به عهده دبیرخانه است.

نشانی دبیرخانه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، کوچه دهم شرقی، شماره ۱۲، واحد دو، شرکت پاکمن
شماره تماس: ۴۲۳۶۲ داخلی ۵۱۲ و ۵۰۶

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی