رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

تقاضای فولاد اسفراین برای خارج شدن از لیست واگذاری‌ها
معاون تولید مجتمع صنعتی فولاد اسفراین:

تقاضای فولاد اسفراین برای خارج شدن از لیست واگذاری‌ها

معاون تولید مجتمع صنعتی فولاد اسفراین با اشاره به اینکه این مجتمع در حال حاضر در بلاتکلیفی قرار دارد، گفت: تقاضای مجتمع صنعتی فولاد اسفراین بر خارج شدن از لیست واگذاری‌هاست. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، سید احسان احمدی با بیان اینکه سال‌هاست موضوع خصوصی سازی این شرکت مطرح […]

معاون تولید مجتمع صنعتی فولاد اسفراین با اشاره به اینکه این مجتمع در حال حاضر در بلاتکلیفی قرار دارد، گفت: تقاضای مجتمع صنعتی فولاد اسفراین بر خارج شدن از لیست واگذاری‌هاست.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، سید احسان احمدی با بیان اینکه سال‌هاست موضوع خصوصی سازی این شرکت مطرح است، افزود: اگر این مجتمع به یک شرکت خصوصی توانمند و قوی که توان اجرای پروژه‌ها و طرح‌های تکمیلی را داشته باشد واگذار شود خوب است اما اگر غیر از این باشد منجر به ایجاد خلل در اجرای عملیات شرکت می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون این مجتمع صنعتی با مشکلاتی همچون طلب‌های گسترده، محدودیت سرمایه در گردش و طولانی شدن طرح‌های توسعه‌ای مواجه است، افزود: مهمترین مصرف کننده این مجتمع، شرکت لوله گستر اسفراین است که به مجتمع صنعتی فولاد طلب بالایی دارد و البته این شرکت نیز از وزارت نفت طلبکار است. این مجتمع در حال اجرای طرح توسعه ای است که حدود هشت سال از اجرای آن می‌گذرد و علت اصلی این تاخیر اعمال شدن تحریم‌هاست.

احمدی، ریخته گری مداوم، ذوب مواد و ماشین کاری سنگین را برخی از طرح‌های توسعه‌ای این مجتمع بیان کرد و توضیح داد: برخی از این طرح‌ها تکمیل شده و آماده بهره برداری هستند و برخی از طرح‌ها نیز همچون ریخته گری مداوم در مرحله فونداسیون قرار دارد. البته تجهیزات این خط وارد کشور شده اما تا تکمیل فونداسیون نمی‌توان تجهیزات را نصب کرد.

وی در پاسخ به این سوال که این مجتمع برای تکمیل این طرح‌ها دچار کمبود اعتبار است و یا خیر؟ بیان کرد: سرمایه لازم برای اجرای این طرح از محل صندوق توسعه ارزی تامین شده اما فقط تحریم‌ها در ادامه کار خلل ایجاد کرد که با مذاکرات انجام شده در حال حاضر طرح در حال اجراست.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی