رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

افزایش تولید
مدیرعامل پایانه های نفتی ایران:

اقداماتی برای کاهش آسیب پذیری تاسیسات نفتی خارگ

 مديرعامل پايانه‌هاي نفتي ايران از اجراي اقدامات پيشگيرانه براي کاهش آسيب‌پذيري‌ها و افزايش پايداري‌ها در تاسیسات نفتی جزيره خارگ خبر داد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از شانا، سيد پيروز موسوي در اولين جلسه مديريت بحران و پدافند غير عامل جزيره خارگ با اشاره به اين‌که جزيره خارگ از مهمترين مناطق […]

 مديرعامل پايانه‌هاي نفتي ايران از اجراي اقدامات پيشگيرانه براي کاهش آسيب‌پذيري‌ها و افزايش پايداري‌ها در تاسیسات نفتی جزيره خارگ خبر داد.
به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از شانا، سيد پيروز موسوي در اولين جلسه مديريت بحران و پدافند غير عامل جزيره خارگ با اشاره به اين‌که جزيره خارگ از مهمترين مناطق پدافند غيرعامل در کشور است، اظهارکرد: پدافند غيرعامل تنها مختص زمان جنگ نيست؛ بلکه براي  کاهش آسيب‌پذيري در برابر حوادث است.
وي افزود: در جزيره خارگ با توجه به حضور شرکت‌هاي عظيم صنعت نفت بايد با اقدامات پيشگيرانه و تمهيدات ايمني به‌صورت ويژه قبل از وقوع بحران صورت گيرد تا از خسارات جلوگيري يا آنها را به حداقل برسانيم.
موسوي مهمترين اهداف تشکيل پدافند غيرعامل را ايمن‌سازي مراکز حياتي، حساس و مهم، تامين نيازهاي حياتي و به حداقل رساندن تاثير بحران و تهديدها و تداوم اداره جزيره خارگ در شرايط بحران عنوان کرد.
فرمانده ارشد مديريت بحران خارگ در خصوص اصول پدافند غيرعامل، گفت: مجموعه اقدامات بنيادي و زيربنايي در اين جزيره و به‌ويژه شرکت‌هاي نفتي مستقر در آن بايد صورت پذيرد و هر شرکت بايد کارگروهي در ارتباط با پدافند غير عامل ايجاد کند.
موسوي تصريح کرد: پدافند غيرعامل يکي از مسئوليت‌هاي ذاتي دستگاه‌ها محسوب مي‌شود که مديران با جديت در راستاي کاهش آسيب‌پذيري‌ها و افزايش پايداري‌ها در برابر بحران‌ها و تهديدات عمل کنند.
مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران با بيان اين‌که برخي آموزش‌ها در پدافند غيرعامل براي عموم مردم ضروري است، افزود: کارگروه‌هاي ويژه‌اي در مورد آموزش تشکيل خواهد شد و آموزش را به دو صورت عمومي و تخصصي در جزيره دنبال خواهيم کرد.
موسوي اضافه کرد: شرکت‌هاي آسيب‌پذير در منطقه بايد بر شناسايي پتانسيل‌ها، امکانات و تجهيزات و برگزاري دوره‌هاي آموزشي و مانورهاي آمادگي و انجام فعاليت‌هاي تبليغاتي درخصوص پدافند غير عامل اهتمام ويژه داشته باشند.

صنعت نفت از انجام مسئوليت‌هاي اجتماعي غافل نيست
وي همچنين، در حاشيه مراسم افتتاحيه طرح نوسازي مدرسه آزادي خارگ، اظهارکرد: صنعت نفت در همسويي با انجام ماموريت‌هاي مهم بالادستي و پايين دستي خود از انجام مسئوليت‌هاي اجتماعي غافل نيست و در اين زمينه همواره پيش قدم بوده است.
موسوي خاطرنشان کرد: در اين راستا شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران در تمامي زمينه‌هاي بهداشتي، آموزشي،‌ خدمات شهري، توسعه فضاي سبز و بهبود شاخص‌هاي خدماتي، تلاش‌ها و اقدامات زيادي انجام داده است.
مديرعامل پايانه‌هاي نفتي ايران خاطرنشان کرد: انجام اين پروژه يکي از فعاليت‌هاي شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران در حوزه عمل به مسئوليت‌هاي اجتماعي است.
وي تصريح کرد: توانمندسازي آموزشي دانش‌آموزان عزيز جزيره خارگ از اولويت‌هاي ما در زمينه انجام مسئوليت‌هاي اجتماعي محسوب مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران، پروژه نوسازي و بهسازي مدرسه آزادي خارگ با حضور مديرعامل شرکت پايانه هاي نفتي ايران و مديران اين شرکت و همچنين مقامات محلي به بهره برداري رسيد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی