رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

1200 واحد صنعتی به چرخه تولید برگشت
مدیر امور بین الملل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران:

۱۲۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید برگشت

در طرح حمایتی دولت برای تامین مالی شرکتهای صنعتی و تولیدی ۱۲۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید برگشتند. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، احمد جوانمردی، مدیر امور بین الملل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزود: تامین مالی از طریق سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی […]

در طرح حمایتی دولت برای تامین مالی شرکتهای صنعتی و تولیدی ۱۲۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید برگشتند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، احمد جوانمردی، مدیر امور بین الملل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزود: تامین مالی از طریق سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از طرق دیگر مانند صندوق ضمانت سرمایه گذاری، صدور ضمانت نامه های بانکی و همچنین صدور بیمه نامه های مختلف نیز انجام شده است.

وی حضور صنایع کوچک و متوسط در فرابورس را یکی دیگر از اقدامات انجام شده برای تامین مالی این بنگاهها دانست و گفت: یکی از معضلات صنایع کوچک و متوسط تامین مالی است و مبالغی که از طریق بانکها به این صنایع داده می شود کافی نیست به همین دلیل با توافق صورت گرفته با فرابورس ، شرکتهای کوچک و متوسط از نقدینگی مورد نظر بهره مند می شوند.

جوانمردی ادامه داد: قراردادهای مورد نظر در این خصوص بسته شده و تعدادی از این شرکتها وارد فرابورس شدند.

وی در خصوص طرحهای حمایتی سازمان صنایع کوچک گفت: سازمان صنایع کوچک در دو حوزه اساسی از صنایع کوچک حمایت می کند یکی در حوزه زیرساختها و دیگری در حوزه حمایت نرم افزاری اقدامات لازم را انجام می دهد.

جوانمردی افزود: در زمینه زیرساختها، تامین زیرساختها و بهره مندی شهرکهای صنعتی از آب،برق ، تلفن، فضای سبز و تصفیه خانه ها از جمله اقدامات انجام شده است و ۷۷۸ شهرک صنعتی فعال از این امکانات استفاده می کند.

وی گفت: در حوزه نرم افزاری ۲۰ فعالیت ثابت و دائم در حوزه آموزشی ، مهارتی، شرکت در نمایشگاهها و همچنین آموزشهای رایگان را انجام می دهیم.

مدیر امور بین الملل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزود: توسعه خوشه های صنعتی که از ده سال پیش مدل آن را گرفته بودیم و امروز آن را بومی سازی کردیم را در دستور کار داریم و این اقدام باعث شده فروش و صادرات واحدهایی که عضو توسعه خوشه های

صنعتی هستند صد در صد افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: توسعه کنسرسیوم های صادراتی برای رشد صادرات نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی