رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

مصرف برق
وزارت نیرو اعلام کرد؛

افزایش ۵۳۵ مگاواتی مصرف برق صنایع

وزارت نیرو اعلام کرد: مصرف برق صنایع در روز جمعه (دیروز) چهار هزار و ۲۰۳ مگاوات گزارش شد که در مقایسه با روز پنجشنبه ۵۳۵ مگاوات افزایش نشان می‌دهد. به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، میزان مبادلات روزانه برق با کشورهای همسایه دیروز یک هزار و ۴۴۲ مگاوات ثبت شد که ۸۶۲ […]

وزارت نیرو اعلام کرد: مصرف برق صنایع در روز جمعه (دیروز) چهار هزار و ۲۰۳ مگاوات گزارش شد که در مقایسه با روز پنجشنبه ۵۳۵ مگاوات افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، میزان مبادلات روزانه برق با کشورهای همسایه دیروز یک هزار و ۴۴۲ مگاوات ثبت شد که ۸۶۲ مگاوات آن صادر و ۵۸۰ مگاوات آن وارد شده است.
براساس آمار پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، آمارها نشان می دهد اوج مصرف شبانه برق دیروز (جمعه) با ثبت رقم ۳۱ هزار و ۴۸۹ مگاوات نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک هزار و ۱۲۴ مگاوات افزایش داشت.
بنابراین گزارش، اوج مصرف برق در روز جمعه نسبت به روز گذشته ( پنجشنبه ) با کاهش یک هزار و ۵۰۱ مگاواتی روبرو شد.
اوج ذخیره نیروگاهی نیز در این روز معادل ۱۳ هزار و ۵۵۷ مگاوات گزارش شده که در مقایسه با مدت مشابه دیروز یک هزار و ۳۲۹ مگاوات افزایش داشته است.
به گزارش ایرنا، هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی معتقد است، سهم برق در سبد هزینه خانوار کشور یک درصد برآورد شده که نشان از پایین بودن هزینه برق نسبت به سایر اقلام خوراکی و غیرخوراکی خانوار است.
به گفته وی، در ایران، پرداخت مشترکان بر اساس هزینه تمام شده نیست، بلکه بر اساس تعرفه هایی انجام می شود که در تدوین آنها مسایل اقتصادی در نظر گرفته شده است.
آمارهای منتشر شده حاکی است، میانگین رشد مصرف برق در کشور در ۳۵ سال گذشته هفت درصد بوده و ظرفیت تولید برق در این مدت از هفت هزار به ۷۶ هزار مگاوات افزایش یافته است.
جمهوری اسلامی ایران رتبه چهاردهم دنیا و رتبه نخست خاورمیانه را در تولید برق دارد و شمار مشترکان برق به رقم ۳۳ میلیون مشترک رسیده است.
میانگین قیمت برق هر کیلو وات ۶۰۰ ریال است که نیمی از مصرف برق در بخش های خانگی و تجاری عمومی و بیشترین مصرف برق در تهویه های مطبوع و روشنایی اعلام شده است.
پیشتر میانگین مصرف سرانه برق در سال ۱۳۹۳ به میزان ۲۷۰۰ کیلو وات ساعت اعلام شده بود که این رقم نسبت به سال ۱۳۹۲ افزایش ۲٫۳ درصدی را نشان داد.
وزارت نیرو اعلام کرده است ۲۷ درصد کل انرژی تولیدی کشور در حوزه ساختمان مصرف می شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی