رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

ایجاد اشتغال در شهرک های صنعتی کشور 20 درصد رشد داشته است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

اختصاص سه درصد مالیات ارزش افزوده به شهرک‌ های صنعتی

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت:‌ اختصاص سه درصد از مالیات بر ارزش افزوده پرداختی توسط واحدهای فعال در شهرک های صنعتی به خدمات رسانی در این شهرک ها در لایحه برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است .  به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به […]

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت:‌ اختصاص سه درصد از مالیات بر ارزش افزوده پرداختی توسط واحدهای فعال در شهرک های صنعتی به خدمات رسانی در این شهرک ها در لایحه برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است .

 به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی،‌ علی یزدانی در بازدید از شهرک صنعتی آباده افزود:‌ هم اینک شهرداری ها از درآمد دریافتی از ارزش افزوده ، خدمتی به شهرک های صنعتی ارائه نمی دهند که در صورت اختصاص سه درصد از ۹درصد این درآمدها به شهرکهای صنعتی ، شاهد تحول مناسب در ارائه خدمات خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اصلاحیه این قانون در قالب برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، حمایت نمایندگان مجلس از این اصلاحیه قانون را خواستار شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت:‌ این سازمان تفاهم نامه ای با اتاق اصناف کشور با هدف ساماندهی واحدهای صنفی مستقر در شهرها امضا کرده است که بر اساس آن، افزون بر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد در قالب شهرک های صنفی و خوشه های صنعتی ساماندهی می شوند.

یزدانی در ادامه با اشاره به برنامه های دولت در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: محور اجرای این برنامه ها ارتقای توان رقابت پذیری بنگاه های صنعتی است .

وی با بیان اینکه از ۹۵۲شهرک صنعتی موجود در کشور در ۷۷۰شهرک صنعتی ، زمین به متقاضیان وسرمایه گذاران واگذار می شود گفت:ما پول زمین از سرمایه گذاران نمی گیریم وآن مبلغی که از آنها دریافت می شود نیز حق انتفاع است که شامل هزینه های انجام شده برای خدمات زیربنایی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین استان فارس را از استانهای مهم در زمینه وجود شهرک های صنعتی اعلام کرد وگفت:از ۷۰شهرک صنعتی مصوب در فارس ، واگذاری زمین در ۶۱شهرک صنعتی انجام می شود.

یزدانی در ادامه با اشاره به وجود زیرساخت های موجود در شهرک های صنعتی شمال فارس گفت: از هر تصمیم و برنامه و طرحی که در راستای افزایش جذب سرمایه گذار در این شهرک های صنعتی اتخاذ شود ، حمایت می کنیم.

شهرستان آباده در فاصله ۲۷۴ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی