رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

اقتصاد مقاومتی عصاره بهترین سیاست های اقتصادی کشور در 40 سال گذشته است

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سياست هاي اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اين عصاره بهترين سياست هاي اقتصادي كشور در ٤٠ سال گذشته است و ضمن انطباق با قانون اساسي كشور طبق تكنولوژي هاي اقتصادي جهاني است. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری شبستان، محمدرضا نعمت زاده، وزير […]

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سياست هاي اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اين عصاره بهترين سياست هاي اقتصادي كشور در ٤٠ سال گذشته است و ضمن انطباق با قانون اساسي كشور طبق تكنولوژي هاي اقتصادي جهاني است.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری شبستان، محمدرضا نعمت زاده، وزير صنعت، معدن و تجارت در نشست خبري در بيست و دومين نمايشگاه مطبوعات كشور گفت: ارتباط مردم با هم، مردم با مسئولين و مسئولين با مردم به عهده خبرنگاران است و شفافيت اين ارتباط به عدالت اجتماعي كمك كند.

وي با بيان اينكه بخش صنعت، معدن و تجارت تلفيق شده چهار وزارت است و در جهان رو به توسعه هم براي دوري از امور تصدي گري تعداد وزارت خانه ها كاهش مي يابد، افزود: اين بخش در ايران بيش از يك سوم توليد ناخالص ملي را انجام مي دهد.

وزير صنعت ادامه داد: ٣٠ درصد اقتصاد ملي از اين بخش است و ارتباط با بازار عام نيز در بخش صنعت، معدن و تجارت بيش از ديگر بخش هاي اقتصادي است.

نعمت زاده با اشاره به سياست هاي اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اين عصاره بهترين سياست هاي اقتصادي كشور در ٤٠ سال گذشته است و ضمن انطباق با قانون اساسي كشور طبق تكنولوژي هاي اقتصادي جهاني است.

وي با تاكيد بر اينكه در اقتصاد مقاومتي نگاه ويژه اي به درون زايي وجود دارد، افزود: همچنين رويكرد ديگر برون زايي است كه در بخش هاي علمي و تجاري و سرمايه گذاري در بخش صنعت، معدن و تجارت بايد تعاملات بين المللي داشته باشيم.

نعمت زاده لزوم مردمي بودن اقتصاد مقاومتي را نيز ياد آور شد و تاكيد كرد: ما بايد تلاش كنيم مردم  وارداقتصاد كشور شوند و از سويي ديگر هم بر تكنولوژي هاي جديد و مسايل دانش بنيان در اقتصاد نياز است كه تكيه داشته باشيم.

وزير صنعت، معدن و تجارت بحث ايجاد عدالت اجتماعي در اقتصاد را يكي ديگر از اهداف سياست هاي اقتصاد مقاومتي خواند و اعلام كرد: در بخش صنعت، معدن و تجارت به منظور رسيدن به اين عدالت اجتماعي طرح آمايش سرزميني را تهيه كرده ايم.

نعمت زاده اعلام كرد: در ٦ ماه اول امسال رشد بخش صنعت طبق اعلام بانك مركزي ٤/٢ درصد بوده است و بخش عمده اي از كارخانه ها و واحد هاي توليدي از ركود خارج شده اند.

وي در پاسخ به سوالي راجع به جزئيات قرارداد رنو و ايدرو توضيح داد: در حمايت از سرمايه گذاري خارجي ايران خودرو توانست با يك شركت اروپايي به توافق ٥٠-٥٠ رسيد كه ٦١ درصد آن انجام شده است و سايپا هم با يك شركت ديگر به همكاري پرداخت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی