رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

رشد شش درصدی احیای صنایع تعطیل شده

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی کرمان ضمن انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از رشد شش درصدی احیای صنایع تعطیل در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد. به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، مجید غفاری گفت: این شرکت در بخش سخت افزاری وظیفه راه اندازی […]

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی کرمان ضمن انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از رشد شش درصدی احیای صنایع تعطیل در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، مجید غفاری گفت: این شرکت در بخش سخت افزاری وظیفه راه اندازی شهرک ها و نواحی صنعتی را برعهده دارد و در بخش نرم افزاری با تدوین مجموعه برنامه ها و فعالیت ها از صنایع کوچک حمایت می کند.
وی تصریح کرد: بخش عمده حمایت های مورد نیاز صنایع کوچک به عنوان بازوی اجرایی سازمان مرکزی  در استان ها برعهده شرکت شهرک های صنعتی استان است که تا کنون توانسته ایم مدل های توسعه ای  مختلفی مانند توسعه خوشه های خرما، پسته و فرش را در استان به پایان برسانیم.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی در ادامه ابراز کرد: با توجه به تجربه های موفق همکاری با بخش خصوصی  مانند برگزاری بازدیدهای مختلف از نمایشگاه های داخلی و خارجی و صنایع همگن برای تولید کنندگان و همچنین با عنایت به حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از ایده های نو، طرح های دانش بنیان، اقتصادی و سرمایه گذاری ، لزوم انعقاد تفاهم نامه بین این شرکت و دانشگاه ضروری است.
وی عنوان کرد: در سال جاری و  بحث آموزش در سطح کشور باید ۱۰۰ هزار نفر آموزش ببینند و سهم استان کرمان از این تعداد برای آموزش های مهارتی، کارآفرینی و مدیریتی حدود شش هزار نفر است که امیدوراریم با همکاری و تعامل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در انجام این مهم موفق باشیم.
غفاری با بیان اینکه احیای صنایع تعطیل در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد شش درصدی داشته است،خاطرنشان کرد: بازگرداندن واحدهای تعطیل به چرخه تولید یکی از اهداف اصلی وزارت صنایع ومعادن است که مشاوره و همکاری اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی درحوزه های مختلف علمی و پژوهشی می تواند در زمینه احیا صنایع و رفع موانع چرخه های تولید بسیار راهگشا و مفید باشد.
وی افزود: تعامل شرکت شهرک های صنعتی می تواند با تعامل و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی ابزار مناسب برای اشتغال دانشجویان  مستعد و توانمند و معرفی آنها به  به صنایع و بازار کار باشد.
در ادامه این نشست، دکتر بابک آل طه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان  با ابراز خوشنودی از تعامل بین دانشگاه و شرکت شهرک های صنعتی گفت: یکی از وظایف دانشگاه  کمک به حل مسائل و مشکلات صنایع است  و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در کل استان کرمان می تواند فعالیت های آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی و فناوری مشترکی را با شهرک های صنعتی داشته باشد.وی افزود: پروژه های مشترک تحقیقاتی با صنایع یکی از فرصت های عالی برای دانشگاه آزاد اسلامی است و دانشگاه در موضوعات مرتبط علمی، آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی آمادگی تعامل با شرکت شهرک های صنعتی برای رفع مشکلات و مشارکت در سرمایه گذاری می باشد.آل طه در ادامه یادآور شد: یکی از وظایف و رسالت های دیگر دانشگاه حمایت از ایده ها و تجاری سازی آن ها است که  می توان بامعرفی این ایده ها به شهرک های صنعتی در جهت اجرایی کردن آن ها قدم برداشت، همچنین حمایت و توسعه مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان به مراتب بیشتر شده است و تلاش می کنیم ایده ها نو و فعالیت های دانش بنیان به حلقه صنعت متصل شوند.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی