رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

تولید نانوپوششی برای کاهش گرمای قطعات الکترونیکی

یک شرکت تولیدکننده تجهیزات لایه‏نشانی، دستگاه لایه‏نشانی اتمی ساخته که می‏تواند با اعمال نانوپوشش روی قطعات الکترونیکی ، میزان گرمایش تولید شده در آنها را تا ۲۰ درجه کاهش دهد. به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی‌پی‌جی به نقل از مهر، شرکت پیکوسان اوی (Picosun Oy) یکی از شرکت‌های فعال در بخش تجهیزات لایه‏نشانی اتمی (ALD) […]

یک شرکت تولیدکننده تجهیزات لایه‏نشانی، دستگاه لایه‏نشانی اتمی ساخته که می‏تواند با اعمال نانوپوشش روی قطعات الکترونیکی ، میزان گرمایش تولید شده در آنها را تا ۲۰ درجه کاهش دهد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی‌پی‌جی به نقل از مهر، شرکت پیکوسان اوی (Picosun Oy) یکی از شرکت‌های فعال در بخش تجهیزات لایه‏نشانی اتمی (ALD) است. این شرکت دستگاه‏های ALD را با کیفیت بالا تولید می‏کند. پیکوسان اوی، روش نانولایه‏نشانی ALD جدیدی را به‏صورت پتنت به ثبت رسانده است که می‏توان با استفاده از آن از ادوات الکترونیکی نظیر تلفن‏های همراه، تبلت‏ها، کامپیوترها و ادوات نوری در برابر گرم شدن بیش از حد محافظت کرد وباعث کاهش گرمای قطعات الکترونیکی شد.

با توسعه ادوات الکترونیکی، افزایش کارآیی و کوچک‌تر شدن آنها، موضوع گرم شدن بیش از حد این ادوات به چالشی بزرگ برای تولیدکنندگان تبدیل شده‏است. گرمایش بیش از حد در باتری‏ها، خازن‏ها، میکروپردازشگرها و LEDها به یکی از مشکلات کلیدی در صنعت تبدیل شده‏است.

گرمایش بیش از حد موجب می‏شود تا عملکرد ادوات کاهش یافته و دچار مشکل شوند. این گرما موجب کاهش طول عمر ادوات و حتی خطر مستقیم برای کاربر دارد که دلیل آن، امکان انفجار در باتری‏ها است. این شرکت روشی موسوم به ابربزرگراه فوتون را به‏صورت پتنتی به ثبت رسانده است.

در این روش با استفاده از یک نانوپوشش، هدایت گرما از داخل دستگاه به بیرون با کارآیی بالا انجام می‏شود. این پوشش موجب می‏شود تا دمای داخل دستگاه تا ۲۰ درجه کاهش یابد. این گرما در تمامی سطح دستگاه توزیع می‏شود. این پوشش می‏تواند در دمای پایین و در مقیاس‏های انبوه انجام شود که هم سریع بوده و هم از کارآیی بالایی برخوردار است. این شرکت اعلام کرده که تمام مراحل کار به‏ صورت خودکار در رآکتور ALD انجام می‏شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی