رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن:

انتخاب ترامپ تاثیری بر اقتصاد ایران ندارد

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با بیان اینکه انتخابات دونالدترامپ به عنوان رئیس جمهور، تاثیر چندانی بر اقتصاد ایران ندارد، گفت: باید مشکلات اقتصادی را در داخل کشور حل کنیم. به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرنگار مهر، مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی وصنایع و معادن تهران در خصوص انتخابات آمریکا […]

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با بیان اینکه انتخابات دونالدترامپ به عنوان رئیس جمهور، تاثیر چندانی بر اقتصاد ایران ندارد، گفت: باید مشکلات اقتصادی را در داخل کشور حل کنیم.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرنگار مهر، مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی وصنایع و معادن تهران در خصوص انتخابات آمریکا و سقوط شاخص بورس جهانی پس از انتخاب ترامپ، گفت: معتقدم باید بیشتر به توانایی خودمان فکر کنیم البته ممکن است مقداری تاثیر داشته باشد که بیشتر آن بار روانی است  اما اگر بتوانیم مشکلات خودمان را در داخل حل کنیم و درایتی در مسائل اقتصادی و سیاسی داشته باشیم، نتیجه انتخابات آمریکا تاثیر چندانی بر اقتصاد ما نمی‌گذارد.

وی در خصوص لزوم واقعی بودن بودجه سال ۹۶، افزود: در زمان تنظیم بودجه، باید ببینیم که عملکرد سال گذشته چه بوده و متناسب با آن عملکرد، بودجه سال بعد را تنظیم کنیم،  در حالی که هر سال بودجه را ۵۰ یا ۱۰۰ درصد بالاتر می‌گیرند و یک بودجه غیرواقعی تدوین می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با اشاره به اینکه در بودجه مسائلی مانند حقوق پرسنل از اولویت‌های دولت است، اظهار داشت: متاسفانه در بودجه نویسی کمتر به وجه توسعه ای آن توجه می شود. اگر بودجه از اول واقعی نوشته شود، سهم توسعه و حقوق ها در ان واقعی خواهد بود و این به نفع اقتصاد و کشور است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی