رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۹ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Sunday 9 August

ظرفیت تولید فولاد خام کشور به ۲۷.۵ میلیون تن رسید
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

ظرفیت ۲۷.۵ میلیون تنی تولید فولاد خام

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با افتتاح ۲ طرح صنعتی در استان چهارمحال و بختیاری ظرفیت تولید فولاد خام کشور به ۲۷.۵ میلیون تن رسید. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از تسنیم، محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم بهره‌برداری از واحد احیای مستقیم فولاد سفید دشت اظهار داشت: طرح‌های صنعتی که […]

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با افتتاح ۲ طرح صنعتی در استان چهارمحال و بختیاری ظرفیت تولید فولاد خام کشور به ۲۷.۵ میلیون تن رسید.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از تسنیم، محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم بهره‌برداری از واحد احیای مستقیم فولاد سفید دشت اظهار داشت: طرح‌های صنعتی که در دولت گذشته تعریف شده است با اصل ۴۴ قانون و سیاست‌‌های اقتصاد مقاومتی هماهنگی نداشته است و به دلیل تعطیلی برخی از این پروژه‌ها مقرر شد همه این طرح‌ها به بخش خصوصی واگذار شود.

وی با بیان اینکه ۷ طرح صنعتی به مزایده گذاشته شد، افزود: فولاد سفید دشت به مزایده گذاشته و فولاد مبارکه اصفهان در این مزایده برنده و عملیات اجرایی این پروژه به سرعت اجرایی شد و با شروع کار مجدد پروژه‌‌ها توانستیم تا ۲۵ درصد قیمت قراردادهای صنعتی را کاهش دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ظرفیت فولاد خام کشور به ۲۷٫۵ میلیون تن رسیده است، بیان کرد: در حال حاضر ۱۰ میلیون تن ورق گرم و ۴ هزار تن انواع ورق سرد، رنگی و گالوانیزه در کشور تولید می‌شود، باید زمینه ذوب و ریخته‌گری و نورد که موجب ایجاد اشتغال و فناوری در استان چهارمحال و بختیاری می‌‌شود فراهم شود.

نعمت‌زاده با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری باید به یک استان صنعتی تبدیل شود، گفت: با بهره‌برداری از خط راه‌آهن در استان چهارمحال و بختیاری قطعاً زمینه توسعه فعالیت‌های صنعتی با دید صادرات به وجود می‌آید بنابراین از سرمایه‌گذاران تقاضا می‌کنیم با هدف توسعه صادرات در این استان سرمایه‌گذاری کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات