رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

ظرفیت تولید فولاد خام کشور به ۲۷.۵ میلیون تن رسید
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

ظرفیت ۲۷.۵ میلیون تنی تولید فولاد خام

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با افتتاح ۲ طرح صنعتی در استان چهارمحال و بختیاری ظرفیت تولید فولاد خام کشور به ۲۷.۵ میلیون تن رسید. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از تسنیم، محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم بهره‌برداری از واحد احیای مستقیم فولاد سفید دشت اظهار داشت: طرح‌های صنعتی که […]

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با افتتاح ۲ طرح صنعتی در استان چهارمحال و بختیاری ظرفیت تولید فولاد خام کشور به ۲۷.۵ میلیون تن رسید.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از تسنیم، محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم بهره‌برداری از واحد احیای مستقیم فولاد سفید دشت اظهار داشت: طرح‌های صنعتی که در دولت گذشته تعریف شده است با اصل ۴۴ قانون و سیاست‌‌های اقتصاد مقاومتی هماهنگی نداشته است و به دلیل تعطیلی برخی از این پروژه‌ها مقرر شد همه این طرح‌ها به بخش خصوصی واگذار شود.

وی با بیان اینکه ۷ طرح صنعتی به مزایده گذاشته شد، افزود: فولاد سفید دشت به مزایده گذاشته و فولاد مبارکه اصفهان در این مزایده برنده و عملیات اجرایی این پروژه به سرعت اجرایی شد و با شروع کار مجدد پروژه‌‌ها توانستیم تا ۲۵ درصد قیمت قراردادهای صنعتی را کاهش دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ظرفیت فولاد خام کشور به ۲۷٫۵ میلیون تن رسیده است، بیان کرد: در حال حاضر ۱۰ میلیون تن ورق گرم و ۴ هزار تن انواع ورق سرد، رنگی و گالوانیزه در کشور تولید می‌شود، باید زمینه ذوب و ریخته‌گری و نورد که موجب ایجاد اشتغال و فناوری در استان چهارمحال و بختیاری می‌‌شود فراهم شود.

نعمت‌زاده با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری باید به یک استان صنعتی تبدیل شود، گفت: با بهره‌برداری از خط راه‌آهن در استان چهارمحال و بختیاری قطعاً زمینه توسعه فعالیت‌های صنعتی با دید صادرات به وجود می‌آید بنابراین از سرمایه‌گذاران تقاضا می‌کنیم با هدف توسعه صادرات در این استان سرمایه‌گذاری کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی