رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

صفحات سلول خورشیدی

پژوهشگران شرکت آمریکایی Sunflare موفق به تولید نازک‌ترین صفحات سلول خورشیدی شدند که در هر سطحی قابل استفاده است. تصور کنید که صفحات سلول خورشیدی در هر سطحی مثل سقف تریلی، سقف خودرو، پشت‌بام و یا حتی دیوارهای بیرونی خانه قابل نصب باشند. در این شرایط تولید تمام یا بخشی از انرژی الکتریکی مورد نیاز […]

پژوهشگران شرکت آمریکایی Sunflare موفق به تولید نازک‌ترین صفحات سلول خورشیدی شدند که در هر سطحی قابل استفاده است.
تصور کنید که صفحات سلول خورشیدی در هر سطحی مثل سقف تریلی، سقف خودرو، پشت‌بام و یا حتی دیوارهای بیرونی خانه قابل نصب باشند. در این شرایط تولید تمام یا بخشی از انرژی الکتریکی مورد نیاز در خانه و ذخیره آن در باتری امکان‌پذیر می‌شود.
لن گائو، موسس شرکت Sunflare عنوان کرد: صفحات نازک سلول خورشیدی این شرکت تنها چند میکرومتر قطر دارند و با استفاده از چند لایه نوارچسب امکان اتصال به هر سطحی را دارند. وی در ادامه افزود: برای تولید صفحات فوق نازک سلول خورشیدی حداقل ۱۶ سال کار مطالعاتی انجام شده است.
جنس این صفحات ترکیبی از مس، ایندیوم، گالیوم و سلندید است. ضریب تبدیل انرژی در صفحات جدید و انعطاف‌پذیر خورشیدی با در نظر گرفتن محدودیت در ضخامت حداقل ۱۰ درصد بیش‌تر از صفحات موجود است. این صفحات از نظر وزن ۶۵ درصد سبک‌تر از بهترین نمونه‌های موجود در بازار هستند. مهم‌ترین ویژگی پنل‌های جدید خورشیدی عدم استفاده از شیشه در فرایند ساخت آنها است، به همین منظور علاوه بر افزایش انعطاف‌پذیری، احتمال شکستگی در این صفحات نیز برطرف شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی