رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

کاهش دو درصدی صادرات صنعتی
رئیس کنفدراسیون صادرات اعلام کرد:

کاهش دو درصدی صادرات صنعتی

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به تعیین عوارض صادراتی برای کالاهای معدنی گفت: سیاست‌های دولت باید در راستای توسعه زیرساخت‌ها باشد، نه اینکه صادرکنندگان را جریمه کنند. کاهش دو درصدی صادرات صنعتی اتفاق افتاده است. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از   مهر، محمد لاهوتی با اشاره به اینکه باید […]

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به تعیین عوارض صادراتی برای کالاهای معدنی گفت: سیاست‌های دولت باید در راستای توسعه زیرساخت‌ها باشد، نه اینکه صادرکنندگان را جریمه کنند. کاهش دو درصدی صادرات صنعتی اتفاق افتاده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از   مهر، محمد لاهوتی با اشاره به اینکه باید سیاست‌های دولت در راستای افزایش صادرات باشد، گفت: در هفت‌ماهه امسال صادرات در بخش صنعت دو درصد کاهش یافت و در بخش‌های کشاورزی و معدن رشد داشته است، اما متأسفانه باز هم زمزمه‌هایی برای افزایش عوارض بخش معدن از سوی وزارت صنعت مطرح شده است.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم که زیرساخت‌ها در این بخش فراهم شود تا اگر عوارضی تعیین می‌شود، قیمت‌ها افزایش نیابد، اظهار داشت: عوارض نباید فقط محلی برای درآمدزایی دولت باشد، بلکه سیاست‌های دولت باید به رشد صادرات کمک کند.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: چنین سیاستی را برای محصولات چرمی هم دو سال پیش را اجرا کردند که در نهایت این صنعت رو به اضمحلال رفت و صادرات آن ۵۰ درصد کاهش یافت.

لاهوتی ادامه داد: باید نگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت از موضوع عوارض صادراتی به ایجاد زیرساخت‌ها بازگردد، زیرا وظیفه اصلی حاکمیت این است که زیرساخت‌ها را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه کم‌توجهی به صنعت در سالیان گذشته بیشتر شده است، گفت: وقتی چنین شرایطی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به وجود آمده، نباید با پرداخت عوارض، آنها را جریمه کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی