رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: براساس مطالعاتی جهانی انجام شده، بیش از ۶۰ درصد بنگاه های تولیدی در دنیا با مشکل نقدینگی مواجه هستند که در ایران نیز همین مشکل وجود دارد. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، علی یزدانی، با […]

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: براساس مطالعاتی جهانی انجام شده، بیش از ۶۰ درصد بنگاه های تولیدی در دنیا با مشکل نقدینگی مواجه هستند که در ایران نیز همین مشکل وجود دارد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، علی یزدانی، با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی و عزم جدی مدیران برای تحقق و اجرایی شدن آن، افزود: برای اینکه بتوانیم به این شعار جامه عمل پوشانده و آن را به نحو مطلوب اجرایی کنیم باید ریسک پذیر باشیم و از انجام کارهای ساده و ابتدایی پرهیز کنیم.
وی با بیان اینکه براساس مطالعات انجام شده ۶۰ درصد مشکلات بنگاه های تولیدی در دنیا نقدینگی است، خاطرنشان کرد: تعطیلی بنگاه ها به دلیل فقدان نقدینگی امری جدی است اما علاوه بر آن مدیریت بنگاه، فروش محصولات، تکنولوژی خط تولید از عوامل دیگری هستند که در کشور موجب نیمه فعال شدن واحد و یا تعطیلی آن شده اند.
وی با اذعان به اینکه در حوزه نقدینگی طرح تولید تا امروز ۷ هزار و ۱۹۱ بنگاه در سامانه بهین یاب با بانک ها قرارداد بستند، گفت:تاکنون به ۶ هزار و ۹۶۱ بنگاه در کل کشور که کوچک،متوسط و راکد و یا زیرظرفیت بودند تسهیلات داده شده است که این تعداد به غیر از تسهیلاتی است که سیستم بانکی به صورت مستقیم به بنگاه ها تزریق کردند.
یزدانی با اشاره به اینکه وزارت صنعت،معدن و تجارت و سازمان های تابع آن تا پایان امسال علاوه بر راه اندازی بنگاه ها به تکلیف خود در راستای اقتصاد مقاومتی به صورت صد در صد عمل می کنند، تصریح کرد: یکی از برنامه های شرکت شهرک های صنعتی ارتقاء رقابت پذیری بنگاه های کوچک و متوسط است.
به گفته وی، یکی از عارضه های مهم در حوزه بنگاه های کوچک عدم توجه به آموزش است که بنگاه ها به دلیل اینکه پتانسیل قوی از نظر مادی و منابع انسانی در اختیار ندارند، به تنهایی نمی توانند صادرات کنند.
وی افزود: در همین راستا و به منظور رقابت پذیری تشکیل خوشه های صنعتی، کنسرسیون های صادراتی، شرکت های مدیریت صادرات و اموزش یکصد هزار نفر از شاغلین در بنگاه ها با امضاء تفاهم نامه با دانشگاه ها و سازمان فنی و حرفه ای در برنامه قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران روز سه شنبه به منظور تودیع و معارفه مدیرکل شهرک های صنعتی استان به خراسان شمالی سفر کرده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی