رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

کدام بانک‌ها به کجاها وام دادند؟
بررسی آماری تسهیلات رونق تولید؛

کدام بانک‌ها به کجاها وام دادند؟

بررسی آمارهای موجود نشان می‌دهد که از ابتدای اردیبهشت تا ۲۷ مهر امسال ۶۱۸۵ بنگاه کوچک و متوسط موفق به دریافت حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از شبکه بانکی کشور شده‎اند.طرح دولت برای خروج از رکود بنگاه‌های کوچک و متوسط از اردیبهشت امسال کلید خورد و در این راستا به بنگاه‌ها اعلام […]

بررسی آمارهای موجود نشان می‌دهد که از ابتدای اردیبهشت تا ۲۷ مهر امسال ۶۱۸۵ بنگاه کوچک و متوسط موفق به دریافت حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از شبکه بانکی کشور شده‎اند.طرح دولت برای خروج از رکود بنگاه‌های کوچک و متوسط از اردیبهشت امسال کلید خورد و در این راستا به بنگاه‌ها اعلام شد که برای دریافت این تسهیلات با توجه به شرایط اعلام شده به بانک‌ها مراجعه کنند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از بانک و بیمه ( bima.ir )، هرچند که برخی متولیان بخش خصوصی معتقدند این تسهیلات تاکنون نتوانسته نقش زیادی برای خروج از رکود بخش صنعت داشته باشد اما رییس کل بانک مرکزی معتقد است این تسهیلات تاثیر خوبی را در بخش تولید می‌گذارد.
به نوشته اعتماد، سیف با بیان اینکه عملکرد نشان می‌دهد دستاورد بهتر از پیش بینی ما بود، ادامه داد: ما به بانک‌ها ابلاغ کردیم که هر بنگاهی که شرایط را داشته باشد می‌تواند از بانک تسهیلات بگیرد. برای بانک‌ها هم اقدام مثبتی است زیرا باعث می‌شود بدهی آنها نیز بازپرداخت شود. رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بانک‌ها هم استقبال خوبی کرده‌اند و با وجود اینکه در شرایط تنگنای مالی هستند این اقدام باعث شد تا تسهیلات نظام بانکی به صورت جهت‌دار و با هدف مشخص تخصیص پیدا کند.
وی با تاکید بر اینکه این تسهیلات شور و تحرک را در واحدها به خصوص در استان‌ها به وجود آورده است، ادامه داد: در روزهای اول تصور شده بود که این تسهیلات فقط برای بخش صنعت است در صورتی که علاوه بر صنعت، تمام بخش‌های تولیدی از جمله کشاورزی هم شامل آن می‌شود.
گزارش‌های آماری از تسهیلات رونق تولید پرداخت‌شده نشان می‌دهد که از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری تا تاریخ ۲۷ مهر ۹۵ در مجموع تعداد شش هزار و ۱۸۵ بنگاه کوچک و متوسط (زیر ۱۰۰ نفر کارکن) موفق به دریافت تسهیلات بانکی به مبلغ حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال شده‌اند. از کل مبلغ پرداختی بابت تسهیلات، بیشترین میزان تسهیلات به ترتیب مربوط به استان‌های لرستان با مبلغی معادل ٩٨٦/٩٥٨/٣ میلیون ریال برای ۱۱۹ واحد، استان فارس با ٥٦٣/٨٧٧/٢ میلیون ریال برای ۲۳۱ واحد و استان اصفهان با مبلغ ٩٥٥/٤٩٠/٢میلیون ریال برای ۳۵۵ واحد بوده است.
همچنین بانک کشاورزی با  ٣/٢٥١ واحد به مبلغ ١٢٨/٧٨٠/٥ میلیون ریال، بانک ملی با  ۶۶۲ واحد با مبلغ٦٥٣/٣٥٧/٧میلیون ریال و بانک ملت با  ۴۸۱ واحد با مبلغ ١٢٨/٧٨٠/٥ میلیون ریال بیشترین میزان تسهیلات را در اختیار متقاضیان قرار داده‌اند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی