رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش:

کیش درگاه ورود سرمایه گذاران خارجی

علی اصغر مونسان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه زیر ساخت های لازم در کیش برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم است ، این جزیره را درگاهی برای ورود سرمایه گذاران خارجی عنوان کرد. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، “علی اصغر مونسان ” در حاشیه […]

علی اصغر مونسان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه زیر ساخت های لازم در کیش برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم است ، این جزیره را درگاهی برای ورود سرمایه گذاران خارجی عنوان کرد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، “علی اصغر مونسان ” در حاشیه برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی بورس ، بانک ، بیمه و خصوصی سازی و همچنین هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری در جمع خبرنگاران در مورد شرایط فراهم شده پس از برجام و لغو تحریم ها برای سرمایه گذاری در کشور اظهار کرد : نشست هایی برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری درکیش و در کشور برگزار شده است و با توجه به حضور سازمان ها و شرکت های دولتی و غیر دولتی بستر لازم برای معرفی فرصت ها وجود دارد .
وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی که در بحث ثبات اقتصادی کشور رخ داده است اظهار کرد : کشور با رشد اقتصادی مواجه است و این فرصت وجود دارد تا سرمایه گذاران خارجی با فضای اقتصادی کشور بیشتر آشنا شوند.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه ازاد کیش در مورد موانع موجود در مسیر جذب سرمایه گذاری گفت : در بخش بانکی اشکالاتی وجود دارد که دولتمردان در حال پیگیری هستند تا بتوانند آخرین نقیصه ها را برای ایجاد فضای لازم سرمایه گذاری فراهم سازند.
مونسان به قوانین تسهیل کننده سرمایه گذاری در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت : قوانین موجود کمک کننده هستند که می توانیم در کارگروه های تخصصی فرصت ها و قوانین خوب حمایتی را برای سرمایه گذاران تشریح کنیم .
وی تصریح کرد : اعتقاد داریم کیش به واسطه اینکه اولین منطقه آزاد کشور است می تواند دروازه ای برای ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور باشد .
مونسان به برخی قوانین تسهیل کننده برای سرمایه گذاری در کیش اشاره کرد و افزود : مالکیت صددرصدی شرکت های خارجی ، معافیت های مالیاتی ، معافیت های گمرکی ، ورود و خروج ارز به صورت آزاد ،واگذاری زمین با نرخ های ترجیحی و حمایتی به سرمایه گذاران داخلی ، تمرکز مدیریت در مناطق آزاد و پائین بودن بروکراسی اداری از جمله این تسهیلات برای سرمایه گذاری است .
وی در مورد افزایش تعداد گردشگران در سالهای آینده و اینکه بسترهای لازم برای آن وجود دارد اظهار کرد : با توجه به اینکه در شرایط پسا تحریم قرار داریم در سالهای آینده با افزایش گردشگر به کیش روبرو خواهیم بود .
مدیر عامل منطقه ازاد کیش به توسعه ناوگان هوایی کیش اشاره کرد و افزود: از آنجا که ناوگان موجود جوابگوی این حجم نیست به دنبال توسعه صددرصدی ناوگان هواپیمایی کیش هستیم ، پروازهای خارجی را در دستور کار داریم و در این ارتباط چند پرواز منطقه ای را آغاز کرده ایم و در تلاش برای افزایش مقاصد خارجی هستیم .

تسهیل فرایند سرمایه گذاری و فعالیت‌های صنعتی با کاهش بروکراسی اداری
مونسان در پاسخ به سئوال ایرنا مبنی بر اینکه یکی ازاهداف خصوصی سازی کاهش بروکراسی اداری است این موضوع در کیش تا چه حد اجرایی شده است ؟گفت : به واسطه تمرکز مدیریتی در قانون مناطق آزاد ، بروکراسی اداری نسبت به داخل کشور در این مناطق پائین است و سرمایه گذاران برای پیگیری و اخذ مجوز نیاز به مراجعه به سازمان ها و ادارات متعدد ندارند .
وی تاکید کرد : تلاش ما در سازمان این است که بتوانیم فعالیت ها را در بستر الکترونیکی ارائه کنیم .
مدیرعامل سازمان منطقه ازاد کیش گفت : تلاش شده تا با کاهش چشمگیر بروکراسی اداری و تسهیل فرایند سرمایه گذاری، مسیر فعالیت تولید کنندگان و فعالان عرصه صنعت هموارتر شود.
وی افزود : در سه سال گذشته با مدیریت یکپارچه و متمرکز، سرعت فرآیندها افزایش یافته و ما نیز با استفاده از اختیارات قانونی که از طرف دولت در اختیار مناطق آزاد قرار گرفته است موفق به توسعه بخش صنعتی کیش شدیم.
مونسان در مورد راه اندازی بانک اف شور نیز اظهار کرد : این موضوع از دو سال و نیم گذ شته پیگیری شده است ، بانک مرکزی باید آئین نامه های خود را آماده می کرد و این روند زمانبر بود .
وی افزود : به یکباره با افزایش سرمایه این بانک ها مواجه شدیم که رشد زیادی بود اما با پیگیری ها تلاش شد تا این میزان کاهش یابد .
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش افزود : چند مراجعه برای ایجاد بانک آف شور داریم که باید توسط بانک مرکزی تائیدشود ،سازمان منطقه آزاد تائیدیه ها را صادر کرده است که امیدواریم با همراهی بانک مرکزی این اتفاق با سرعت هرچه تمام صورت گیرد.
وی در پاسخ به سئوال دیگر ایرنا در مورد حضور بانک های چینی در کیش گفت : صحبت هایی شده اما به صورت جدی وارد بحث نشده ایم .
هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و سومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (کیش اینوکس ۲۰۱۶)، عصر دوشنبه در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش افتتاح شد.
این نمایشگاه تا ۱۳ ابان ماه پذیرای بازدید کنندگان است .

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی