رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

مصرف برق
مدیر عامل توانیر مطرح کرد؛

کمبود منابع مالی گریبانگیر صنعت برق

آرش کردی مدیر عامل توانیر با اشاره به اینکه ظرفیت تعمیرات نیروگاهی در سال جاری بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار مگاوات است، افزود: در این فصل بر روی تعمیرات، نگهداری سامانه و حفظ آمادگی صنعت برق برای سال آینده متمرکز شده است. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از باشگاه خبرنگاران، […]

آرش کردی مدیر عامل توانیر با اشاره به اینکه ظرفیت تعمیرات نیروگاهی در سال جاری بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار مگاوات است، افزود: در این فصل بر روی تعمیرات، نگهداری سامانه و حفظ آمادگی صنعت برق برای سال آینده متمرکز شده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از باشگاه خبرنگاران، آرش کردی با اشاره به عبور از اوج مصرف برق در تابستان اظهار داشت: کلیه فعالیت ها برای عبور از اوج مصرف تابستان انجام گرفت تا با ارزیابی دقیق تر، نقاط قوت و ضعف برای برنامه ریزی سال آینده صورت گیرد، تا ضمن افزایش بهره وری تاسیسات نیروگاهی، تلفات در شبکه‌های فوق توزیع برق نیز کاهش یابد.

وی با بیان اینکه تابستان امسال مصرف و  تولید برق به نقطه سربه سر رسید، گفت: این امر به تاسیسات نیروگاهی صدمات جدی وارد نکرده و فعالیت به طور طبیعی ادامه دارد.

کردی بااشاره به اینکه ظرفیت تعمیرات نیروگاهی در سالجاری بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار مگاوات است، افزود: شرکت توانیر در این فصل بر روی تعمیرات، نگهداری سامانه و حفظ آمادگی برای سال آینده متمرکز شده است.

این مقام مسئول در ادامه در خصوص راهبردهای آینده این شرکت، اظهار داشت: پروژه‌های حساس برای سال آینده نیز شناسایی و اقدامات لازم برای راه‌اندازی آن فراهم شده است که مجموعه این عوامل، مهمترین وظایف شرکت توانیر را برای سال آینده تشکیل می دهد.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توانیر در خصوص چالش‌های پیش روی تحقق اهداف مذکور برای سال آینده نیز اظهار داشت: مهمترین بحث برای شرکت توانیر نگهداشت، تداوم و توسعه نیروگاه‌های تولید برق است که در این مسیر مشکلات مالی مانعی برای تحقق  این اهداف در حوزه انرژی بوده است.

وی یادآور شد: به سبب اینکه تنها ۶۰ درصد قیمت برق را از مشترکان دریافت می‌کنیم  این امر تامین منابع مالی  را مشکل روبرو می‌کند اما برای مقابله با این کمبودها فعالیت بخش‌های حساس و حیاتی را اولویت‌بندی کرده‌ایم تا در روند تامین برق خللی ایجاد نشود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی