رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

نیروگاه خورشیدی

دورشدن از سوخت‌های فسیلی و سلام به انرژی های تجدیدپذیر به حرکت سمت یک جهان کم کربن بیشتر اصلاح تدریجی است تا چرخش ۱۸۰ درجه، اما آخرین گزارش‌ها از سازمان بین المللی انرژی (IEA) پیشنهاد می کند ما سریع تر از آنچه انتظار می رود تغییر جهت می دهیم. به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی‌پی‌جی […]

دورشدن از سوخت‌های فسیلی و سلام به انرژی های تجدیدپذیر به حرکت سمت یک جهان کم کربن بیشتر اصلاح تدریجی است تا چرخش ۱۸۰ درجه، اما آخرین گزارش‌ها از سازمان بین المللی انرژی (IEA) پیشنهاد می کند ما سریع تر از آنچه انتظار می رود تغییر جهت می دهیم.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، انرژی های تجدیدپذیر در حال پیشی گرفتن از زغال‌سنگ به عنوان بزرگ ترین منبع کارخانجات در حال کار است و برآوردهای سازمان در سال های آینده تصویر امیدبخشی از صنعت به ما می دهد.
انرژی های تجدیدپذیر با پیشگامی باد و انرژی خورشیدی یک رکورد ۱۵۳ گیگاوات در سال ۲۰۱۵ به جا گذاشتند که بیش از نیمی از ظرفیت برق جدید جهان را تشکیل می دهد و نسبت به سال ۲۰۱۴ افزایش ۱۵ درصدی داشته است. اگر ۶۶ گیگاوات برق بادی و ۴۹ گیگاوات فوتولتاییک خورشیدی را هم اضافه کنیم به رقم بزرگی خواهیم رسید. در سال ۲۰۱۵ روزانه نیم میلیون پنل خورشیدی در سراسر جهان و دو توربین بادی درهر سعات در چین نصب شده است.
علل این رشد بی سابقه مختلف است که از آن جمله می توان به فناوری های پیشرفته، سیاست های مناسب تر، افزایش رقابت به عنوان عوامل کلیدی یاد کرد. نیاز به کاهش انتشارات کربن نیز یک انگیزه بزرگ است اما بهبود کیفیت هوا و تمایل به متنوع کردن منابع انرژی برای بهبود امنیت انرژی نیز به این روند کمک کرده است.
رسیدن ظرفیت برق تجدیدپذیر به جایگاه بزرگ ترین ظرفیت برق نصب شده در جهان هدف بسیار مهمی برای گذر به یک اقتصاد پایدار و کاهش تغییرات آب و هواست. با این وجود به دلیل تنوع و تناوب در وجود منابع انرژی، ظرفیت نصب شده همیشه ظرفیت تولید را منعکس نمی‌کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی