رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

الزام مقاوم سازی ساختمان های روستایی
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن؛

الزام مقاوم سازی ساختمان های روستایی

عزیزالله مهدیان، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: با مقاوم سازی ساختمان های روستایی ، اماکن روستایی در زمان وقوع حوادث طبیعی سرپناه مردم خواهد شد. به گزارش گروه صنعت و ساختمان  ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، عزیزالله مهدیان، درباره پدافند غیر عامل در بخش مسکن افزود: الزاماتی در بخش ساخت و ساز […]

عزیزالله مهدیان، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: با مقاوم سازی ساختمان های روستایی ، اماکن روستایی در زمان وقوع حوادث طبیعی سرپناه مردم خواهد شد.

به گزارش گروه صنعت و ساختمان  ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، عزیزالله مهدیان، درباره پدافند غیر عامل در بخش مسکن افزود: الزاماتی در بخش ساخت و ساز وجود دارد که با رعایت این الزامات از جمله اصول فنی و مباحث آئین نامه های ملی می توانیم کمترین آسیب را در حوادث مختلف داشته باشید.

وی ادامه داد: امروز به الزامات ساختمانی و مقاوم سازی ساختمان های روستایی و مبحث ۲۱ توجه ویژه ای می شود و مردم در ساخت و ساز به آن توجه می کنند.

مهدیان تصریح کرد: یکی از الزامات این است که ساختمان ها باید در حالت عادی اداری اما در زمان بحران به عنوان پناهگاه مردم باشند تا مردم بتوانند در زمانهای خاصی از جمله بمباران و زلزله از این ساختمانها استفاده کنند و بتوانند چند روزی ساکن این ساختمانها باشند.

مهدیان تاکید کرد: با ایجاد دفاتر حتی روستایی و دفاتر فنی و طراحی اماکن روستایی، در زمان ساخت تمامی خانه های روستایی با مشخصات فنی ساخته می شود.

وی افزود: پرداخت تسهیلات در چند مرحله صورت می گیرد و با رعایت مشخصات فنی مرحله بعدی تسهیلات ارائه می شود خوشبختانه در روستاها ساخت اصولی و فنی فرهنگ سازی شده است و هیچ خانه ای بدون نقشه ساخته نمی شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: تا به امروز مقاوم سازی ساختمان های روستایی به میزان ۴۰ درصد شده است و از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد ۲ میلیون واحد مقاوم سازی شده است و در تلاش هستیم تا سال ۱۴۰۵ مقاوم سازی ها به ۷۵ درصد برسد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی