رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

افزایش 18 درصدی تولید کنسانتره مس در نیمه اول سال
در نیمه اول سال صورت گرفت؛

افزایش ۱۸ درصدی تولید کنسانتره مس

میزان تولید کنسانتره مس کشور طی ۶ ماهه نخست سال ۹۵ با رشد ۱۸ درصدی مواجه شد. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از دنیای معدن، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه، ۵۲۸ هزار […]

میزان تولید کنسانتره مس کشور طی ۶ ماهه نخست سال ۹۵ با رشد ۱۸ درصدی مواجه شد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از دنیای معدن، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه، ۵۲۸ هزار و ۷۶۸ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴۴۷ هزار و ۴۰۹ تن بود.

میزان تولید کنسانتره این شرکت ها در شهریورماه، ۹۶ هزار و ۳۵۶ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۸۰ هزار و ۳۹۴ تن)، ۲۰ درصد رشد نشان می دهد.  از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال، مجتمع های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»، ۱۱۶ هزار و ۵۸۱ تن «مس آند» و ۹۵ هزار و ۴۷۲ تن «مس کاتد» تولید کردند که نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته به ترتیب یک درصد کاهش و ۲ درصد رشد نشان می دهد. میزان تولید این محصولات (مس آند و مس کاتد) طی شهریورماه نیز به ترتیب ۱۹  هزار و ۱۶۸ تن و ۱۷ هزار و ۴۸۵ تن بود.

همچنین طی ۶ ماهه سال ۹۵، مجتمع مس سرچشمه ۲۹۹۱ تن «کنسانتره مولیبدن» و مس سونگون ۵۴۸ تن مولیبدن تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۲۷۹۷ تن کنسانتره مولیبدن و ۲۹۰ تن مولیبدن)، به ترتیب  ۷ درصد و ۸۹ رشد نشان می دهد.

مجتمع های مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک طی نیمه نخست امسال، ۲۴ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۳۴۱ تن سنگ سولفیدی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۰ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۶۷۷ تن بود که حاکی از افزایش ۱۷ درصدی تولید این محصول است. میزان تولید سنگ سولفیدی در شهریور ماه نیز ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۵۵ تن اعلام شد که حاکی از رشد ۲۳ درصدی تولید این محصول در ماه مذکور است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی