رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه تاسیسات ساختمان و سیستم های سرمایشی و گرمایشی؛

مصاحبه اختصاصی با مدیر مارکتینگ شرکت آبتین

نمایشگاه‌‌ فرصت خوبی را برای صاحبان صنایع فراهم می‌ کند تا توانمندی‌ها، محصولات و دستاوردهای‌شان را در سطح وسیعی عرضه کنند و پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی از تاریخ ۲۷ مهرماه سال ۱۳۹۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز بکار کرده است و فعالان و صاحب‌نظران حوزه تأسیسات در […]

نمایشگاه‌‌ فرصت خوبی را برای صاحبان صنایع فراهم می‌ کند تا توانمندی‌ها، محصولات و دستاوردهای‌شان را در سطح وسیعی عرضه کنند و پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی از تاریخ ۲۷ مهرماه سال ۱۳۹۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز بکار کرده است و فعالان و صاحب‌نظران حوزه تأسیسات در محیطی تجاری و تخصصی گرد هم آورده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات (ویکی پی جی)، با توجه به تحولات اخیر و تأثیر آن بر آینده اقتصــاد و تولیـــدات  کشور، مصاحبه ای با  آقای الله وردی مدیر مارکتینگ شرکت آبتین انجام داده ایم و مسایل و مشکلات صنعتگران و صاحب نظران صنعت تاسیسات آن چیزی است که ما به دنبال آن هستیم .

در ابتدا ضمن معرفی شرکت، پیشینه ای از فعالیت‌های شرکت بیان کنید.

شرکت آبتین تهویه آسیا از ۵ سال پیش موفق به دریافت نمایندگی پمپ های گراندفوس شده است و در زمینه واردات پمپ‌های گرمکن از دانمارک، مجارستان  -که همه زیر نظر کارخانه دانمارک است- فعالیت می‌کند و پمپ‌های خود گراندفوس هم لیدر خود پمپ‌های جهان است، بعد از آن هم موفق شده است که یک انبار بزرگی داشته باشد و در کل افتخار آبتین انبار شرکت است که همه جنس‌ها را داراست و دیگر انبار قطعاتش است، قطعاتی که شاید سالیان سال برای یکی هم مورد استفاده نباشد اما در انبار  آبتین موجود است و به تازگی هم کارخانه بوسترسازی را راه اندازی کرده است که محصولاتش هم اکنون در نمایشگاه موجود هستند و ساخت خود بوستر و تابلوی آن با خود شرکت است.

یعنی انحصار آن با خود شماست؟

انحصاری نیست نمایندگی دیگری را هم دارد .

مهم ترین فعالیت شرکت شما در خصوص بالا بردن ارتقای کیفی محصولاتتان چیست؟

از نظر کیفی کاری که ما می‌توانیم بکنیم این است که کیفیت بوستر پمپ هایمان را بالا ببریم و خدمات پس از فروش خوبی ارائه بدهیم، چون پمپ ها که همه دانمارکی هستند و چیزی دست ما نیست و برای تولید خود پمپ‌ها و همه اسمبر شده وارد ایران می‌شود و ما فقط می توانیم در کیفیت بوستر پمپ هایمان، کولکتورها و شیرهایی که استفاده می کنیم و قطعاتی که در تابلوهایمان استفاده می کنیم دخالت کنیم و خودمان نماینده اتوماسیون صنعتی دانفوس و منابع تحت فشار  هم هستیم که در بوستر پمپ ها از همین ها استفاده می کنیم.

با توجه به حضور شما در نمایشگاه استقبال شرکت های دیگر را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایشگاه امسال برای خود من خیلی بهتر از سال های دیگر بود و به نوعی بی‌نظیر بود چرا که بازدید کننده ای که داشتم مورد قبول بود، یعنی آن بازخوردی که توقع داشتم را از کارهایی که انجام دادم گرفتم .

وضعیت اقتصادی روبه بهبود است که این گونه راضی هستید؟

نه، علتش  بازدیدکننده های ما هستند ، یعنی یک سری مشاورین ، پیمانکاران و کسانی که ما قبلا روی آنها کار کردیم.

مثلا یک دسته از کیفیت های پایین‌تری استفاده می‌کردند چون قیمت خود گراندفوس نسبت به کیفیت آن  از نمونه‌های مشابه به نسبت بالاتر است و ما توانستیم، ان ها را برای خودمان جذب کنیم و هم این که طراحی غرفه ما ، دکوراسیون و بازخوردی که خواهان آن بودیم  را گرفته ایم .

بازار اصلی شرکت شما کجاست و رقابت بین محصولات شما به نمونه های دیگر وجود دارد؟

دفتر اصلی ما در پاسداران است بهستان هشتم ، یک دفتر خدمات در طالقانی نرسیده به چهارراه طالقانی است، ۲ نماینده هم خود طالقانی داریم که فروشگاه چشمک و فروشگاه کولاک است، کارگاه بوستر سازی و انبار شرکت ما در ۶۰ متری شوراباد است.

رویکرد اصلی شما در نمایشگاه امسال چه بود؟

ما امسال پمپ های ریز زیاد نیاوردیم و سعی کردیم کلی‌تر ،جامع‌تر و بزرگ‌تر ظاهر شویم و توقع خود را بالا بردیم، چون ما کلا مخالف تبلیغات بودیم تا کیفیتمان باعث تبلیغاتمان شود تا بعد از گذشت چند سال و با توجه به سودی که شرکت دارد  یک درصدی را برای تبلیغات در نظر بگیریم.

روی تبلیغات تمرکز دارید؟

الان تمرکز فقط روی نمایشگاه هاست، من اکثر نمایشگاه ها را که به دردم میخورد را شرکت می‌کنم ، استان‌های بزرگ مثل مشهد، تبریز، اصفهان و کیش هم جدیدا که امسال یک غرفه کوچک گرفتم و ترجیح دادم زیاد هزینه نکنم .

مشکلات خاص شرکت شما در این صنعت چیست؟

یک سری برندهایی که  به اصطلاح کپی کارند و از ما و از روی گراندفوس ما کپی می کنند و یا از لحاظ ظاهری که یک هزارم آن کیفیت را هم ندارند و مردم هم  شناخت درست در این مورد ندارند.

به نظر شما راه حل مقابله با این مشکل چیست؟

راه مقابله با این موضوع این است که در ایران خیلی راحت به هر کس مجوزهای ساخت ندهند وحداقل یک آزمون و سنجشی برای تست محصول باشد و بعد مجوز تولید و مراحل بعدی.

نظر شما در مورد نحوه عملکرد و اجرای شرکت نمانگر به عنوان مجری چندین ساله نمایشگاه تاسیسات چیست؟

شرکت نمانگر شرکت بسیار قوی ای است و خوب کار می کند، هر کسی هم می گوید بد است باید بگویم برای خود ما هم یک سری اتفاقات افتاد و یک مقداری از غرفه ما را به دستور وزیر کم کردند، ولی اگر از جایگاه خود نمانگر بخواهیم به این مساله نظر کنیم واقعا بعضی جاها نمی شود متعادلش کرد چرا که غرفه های خارجی هم زیاد غرفه دارند وتعداد سالن ها هم زیاد است، نمانگر هم تمام تلاش خود را کرد که نمایشگاه تاسیسات در نمایشگاه بین المللی تشکیل شود و در شهرافتاب نیفتد  و در نهایت یک مقدار حجم تقاضا کننده‌ها و مشارکت کننده‌ها بیشتر شد.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی